امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۱۵:۳۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 103228
تاریخ انتشار: ۲۳ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 168
گروه فضای مجازی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; : روزنامه‌نگاران اصلاح‌طلب 21 مردادماه یعنی یک روز پس از سخنان روحانی در همایش سفرا و روسای ...

گروه فضای مجازی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; : روزنامه‌نگاران اصلاح‌طلب 21 مردادماه یعنی یک روز پس از سخنان روحانی در همایش سفرا و روسای نمایندگی‌های ایران در خارج از کشور با انتقاد از جملات و کلمات جنجالی روحانی نظیر «به جهنم» و «بزدلان سیاسی» از وی خواستند تا سعه صدر بیشتری داشته باشد و منتقدان را با تیغ «طرد» و «توهین» نراند؛ اما امروز(22 مرداد) تاکید کردند که «بی‌ادبی سیاسی» نشده و روحانی «صرفا جواب منتقدان» را داده است.

 

 21 مرداد/ روزنامه آرمان: روحانی سعه صدر بیشتری داشته باشد

22 مرداد/ روزنامه آرمان: جملات روحانی «پاسخ قاطع» بود

 

- روزنامه اصلاح‌طلب آرمان روز سه‌شنبه 21 مرداد 93 در مطالب مختلفی به نقد صریح سخنان روحانی پرداخت.

آرمان در همین خصوص نوشت: پیرامون سخنان رئیس‌جمهور، باید هر دو وجه ادبیات و لحن کلام و محتوا را مدنظر قرار داد. در خصوص وجه نخست به دلیل نوع ادبیات، رفتار و منش دکتر روحانی، توقع از ایشان بسیار بالاست؛ فشارهای وارد شده به ایشان، بالاست اما با این وجود تصور می‌شود یک شخصیت سیاسی در آن سطح از مسئولیت باید بیش از اینها از سعه صدر برخوردار بوده و مراقبت کند تا نوع بیان، محتوای کلام را تحت تاثیر قرار ندهد.

متن کامل یادداشت فوق را اینجا بخوانید.

 

- اما همین روزنامه 22 مرداد 93 در یادداشتی به قلم محمدعلی نجفی نوشت که "آنچه روحانی روز دوشنبه نسبت به برخی مخالفین بیان کرد، پاسخ قاطع وی به افرادی بود که به جای انتقاد منصفانه، تهمت و توهین را انتخاب کرده‌اند."

متن یادداشت نجفی را اینجا بخوانید.

 

همچنین این روزنامه در مطلب دیگری تصریح کرد: رئیس‌جمهور شخصیت منتقدین را بزدل نخوانده بلکه رویکرد آنان را ناشی از بزدلی سیاسی عنوان کرده؛ ترکیبی که با اطلاق انحصاری واژه بزدل تفاوت ماهوی دارد.

متن این یادداشت را اینجا بخوانید.

 

21 مرداد/ روزنامه اعتماد: آقای روحانی! «ترسو» و «بزدل» خواندن منتقدان‌ در شأن شما نیست

22 مرداد/ روزنامه اعتماد: روحانی صرفا جواب منتقدان را داد

 

روزنامه اعتماد 21 مرداد طی یادداشتی انتقادی درباره سخنان رئیس‌جمهور نوشت: اجازه دهید از این سخنان شما تعجب کنیم. «ترسو» و «بزدل» خواندن منتقدان‌تان در شأن شما نیست، اینکه بگویید «یک عده می‌گویند داریم می‌لرزیم، خب به جهنم» ادبیات فاخر یک رییس‌جمهور نیست آن هم شخصیتی چون شما که خوشبختانه از سلاله روحانیت نیز هستید.

این روزنامه در بخش دیگری از یادداشت خود سخنان روحانی را «غیر دینی» و «غیرانسانی» خواند.

متن یادداشت فوق را اینجا بخوانید.

 

اما روزنامه اعتماد 22 مرداد گفت‌وگویی با وزیر دولت اصلاحات ترتیب داد و با مقایسه ادبیات احمدی نژاد و روحانی تاکید کرد که "آقای روحانی صرفا جواب منتقدان را داد"

حاجی در پاسخ به سوال خبرنگار این روزنامه که می‌پرسد: "خیلی‌ها تحلیل می‌کنند که این نوع برخورد روحانی به ضرر دولت تمام می‌شود و هزینه بزرگی را برای پایگاه اجتماعی ایشان خواهد داشت، نظر شما چیست؟" می‌گوید: "خیلی نگران نیستم"

وزیر دولت اصلاحات در ادامه تصریح می‌کند: فکر می‌کنم منتقدان از موضع دلسوزی حرف نمی‌زنند و بیشتر قصد اذیت دولت را دارند.

متن گفت‌وگوی حاجی را اینجا بخوانید.

 

21 مرداد/ روزنامه ابتکار: سخنان روحانی غیرقابل قبول بود

22مرداد/ روزنامه ابتکار: انتقادها برای به محاق بردن اصل سخنان روحانی است

 

همچنین روزنامه ابتکار در سرمقاله 21 مرداد خود از روحانی خواست تا همان حسن روحانی باشد!

این روزنامه با غیرقابل قبول خواندن سخنان رئیس‌جمهور، سخنرانی وی را یادآور احمدی‌نژاد دانست و تصریح کرد: «مردم ایران نیز از میان نامزدهای متعدد انتخابات 24 خرداد 92 کسی را برگزیدند که آن روزها هیچ گاه از جاده انصاف خارج نشد و عنان اختیار در برابر نامهربانی‌ها از دست نداد. آنها به روحانی معتدلی رای دادند که آرامش و منطق در کلامش موج می‌زد و سعی می‌کرد پایان روشهای غیرمنطقی، تصمیمات خلق الساعه و اظهارنظرهای غیر معقول در صحنه سیاست داخلی و خارجی را اعلام کند».

متن سرمقاله روزنامه ابتکار را اینجا بخوانید.

 

اما همین روزنامه 22 مرداد، با درج گفت‌وگوهای صادق و آشنا مشاوران حسن روحانی، تاکید کرد که «انتقادها برای به محاق بردن اصل سخنان روحانی است».

 

21 مرداد/ روزنامه شرق: ادبیات روحانی شگفتی حامیان رییس دولت را برانگیخت

22 مرداد/ روزنامه شرق: بی ادبی سیاسی نشده است

 

اما روزنامه شرق در سرمقاله 21 مرداد خود تاکید کرد که «ادبیات بخشی از سخنرانی رییس‌جمهور که منتقدان هسته‌ای را مخاطب قرار داد، از جنسی بود که به تیتر رسانه‌های منتقد تبدیل شد و شگفتی حامیان رییس دولت تدبیر و امید را برانگیخت».

متن این یادداشت را اینجا بخوانید.

 

همین روزنامه 22 مرداد تحلیل دیگری از سخنان روحانی ارائه کرد.

این روزنامه در این باره نوشت: «بزدلان سیاسی» مرد این میدان نیستند. نشستن بر جایگاه منتقد محق البته به سلامت و صرفه نزدیک‌تر است. اگر کسی در چشمشان خیره شد و این را گفت مرتکب «بی‌ادبی سیاسی» نشده. تنها اندکی از زنگار تعارف را از آینه سیاست برگرفته است.

متن مقاله شرق را اینجا بخوانید.

 

22 مرداد/ روزنامه آفتاب یزد: ادبیات روحانی پاسخ مناسبی به هتاکی‌ها بود

 

روزنامه آفتاب یزد هم که 21 مرداد تحلیل خاصی از سخنان روحانی ارائه نکرد، امروز در یادداشتی به قلم داریوش قنبری تاکید کرد که "ادبیات رئیس‌جمهور پاسخی مناسب به هتاکانی بود که از انواع هتاکی‌ها نسبت به دولت و شخص روحانی استفاده کردند."

 

متن کامل یادداشت قنبری را اینجا بخوانید.

 

 

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها