امروز : چهارشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۶ - 2017 May 24
۰۸:۱۹
ادموند
کمک مالی
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 103229
تاریخ انتشار: ۲۳ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 83
سهراب صلاحی رئیس سازمان بسیج اساتید در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; با  اشاره به دلایل استیضاح وزیر علوم گفت: ...

سهراب صلاحی رئیس سازمان بسیج اساتید در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; با  اشاره به دلایل استیضاح وزیر علوم گفت: آنچه که باعث شد مجلس به دنبال استیضاح وزیر علوم برود بدین خاطر بود که فرجی دانا در چارچوب سند چشم‌انداز کشور و پیشبرد اهداف علم و فناوری حرکت نمی‌کرد.

وی در ادامه پیرامون کارکرد وزارت علوم گفت: کارکرد اصلی وزارت علوم تولید علم و دانش و تلاش برای انجام نهضت نرم‌افزاری مورد نیاز کشور است اما در یک سال گذشته خلاف این مسیر را مشاهده کردیم.

صلاحی خاطرنشان کرد: بعضی از مسئولان وزارت علوم تلاش کردند تا کارکرد سیاسی را به وزارت علوم انتقال دهند و وضعیتی را به وجود آورند که احزاب در دانشگاه‌ها به دنبال یارگیری باشند.

رئیس سازمان بسیج اساتید پیرامون بورسیه‌های غیرقانونی مورد ادعای وزارت علوم گفت: اگر آقایان بورس‌های دوم خرداد را و خصوصا در دوران وزارت معین را بررسی کنند مشاهده می‌کنند که اوضاع بسیار خراب‌تر از این حرف‌هاست.

وی گفت: پیشنهاد به مجلس این است که بورسیه‌های غیرقانونی دوران اصلاحات را  اعلام کند چراکه بسیاری از مسئولان کنونی وزارت علوم بورسیه‌های غیرقانونی شدند.

صلاحی با تبلیغات سیاسی خواندن طرح بورسیه‌های غیرقانونی توسط وزارت علوم گفت: مسئولان وزارت علوم در تلاشند تا با طرح چنین موضوعاتی عملکرد ضعیف یک سال گذشته خود را بپوشانند چراکه ما شاهدیم شتاب علمی کشور نسبت به سال گذشته کند شده است.

وی تصریح کرد: اصلی‌ترین دلیل استیضاح وزیر علوم تغییر کارکرد این وزارتخانه است که در این وضعیت فتنه‌گران وارد دانشگاه شدند. خود فرجی‌دانا نیز به این نتیجه رسیده است که نمی‌تواند این سنگر را اداره کند چراکه از طرف حلقه‌های خاصی تحت فشار است.

رئیس سازمان بسیج اساتید در پایان خاطرنشان کرد: امیدواریم با توجه به دغدغه‌های مقام معظم رهبری پیرامون مسائل علمی کشور این استیضاح به دور از مسائل سیاسی دیده شود.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار