امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۱۴:۲۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 103236
تاریخ انتشار: ۲۳ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 116
‌به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت راه و شهرسازی، در پنجاه و یکمین نشست کمیسیون ایمنی ...

‌به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت راه و شهرسازی، در پنجاه و یکمین نشست کمیسیون ایمنی راه‌های کشور که با حضور وزیر راه و شهرسازی در ساختمان شهید دادمان برگزار شد با اشاره به فراخوان بازرسی فنی اتوبوس‌های اسکانیای در حال بهره‌برداری با هدف شناسایی نواقص و دستکاری‌های، تصریح شد‌ در فرایند، 530 دستگاه به مراکز مجاز مراجعه کردند که از بین آنها، تعداد 126 دستگاه دارای نواقص و دستکاری‌های عمده و تاثیرگذار بر عملکرد ایمن آنها بودند.

بنابر‌این گزارش موضوع نواقص و دستکاری‌های عمده اتوبوس‌های اسکانیا به کارگروه ناوگان کمیسیون ایمنی راه‌ها (با مسؤولیت سازمان ملی استاندارد ایران) واگذار شد که با اعلام این کارگروه، سازمان راهداری و حمل‌ و‌ نقل جاده‌ای نسبت به تعلیق کارت هوشمند رانندگان و جلوگیری از صدور صورت وضعیت برای این اتوبوس‌ها اقدام کرده است.

طبق این مصوبه، فراخوان سایر اتوبوس‌ها توسط شرکت‌های تولیدی و پشتیبانی نیز در دستور کار قرار دارد و درحال پیگیری است.

در پنجاه و یکمین نشست کمیسیون ایمنی راه‌های کشور مقرر شد با دعوت از بازرسان با تجربه خودروسازان چند شرکت معتبر اروپایی برای بازدید و اعلام نظر از کارخانه‌های سازنده داخلی که در تولید اتوبوس هستند مسایل ایمنی آنها را مورد ارزیابی قرار گیرد.

همچنین از دیگر مصوبات این جلسه جلوگیری از تردد اتوبوس‌ها و مینی‌بوس‌های دولتی فاقد مجوزهای لازم برای تردد در جاده های برون شهری بود.

همچنین در این جلسه بر تکمیل هرچه سریعتر چهار خطه کردن محورهای هراز و فیروزکوه با تخصیص اعتبارات ویژه مورد تاکید سایر اعضا قرار گرفت.

نماینده اورژانس کشور نیز از بهره‌مند شدن 14 استان از خدمات هلکوپتری در حوادث رانندگی جاده‌ای با شعاع 150 کیلومتری فرودگاه های محل استقرار هلکوپترهای مورد نظر خبر داد.

در پنجاه و یکمین نشست کمیسیون ایمنی راه‌های کشور گزارش اقدامات و عملکرد دستگاه‌ها در سفرهای تابستانی توسط پلیس ارائه شد.

‌بر اساس مصوبه جلسه 49 کمیسیون ایمنی راه‌ها و در راستای ارتقاء ایمنی و نظارت بیشتر و مؤثرتر بر ناوگان حمل‌ونقل عمومی، فراخوان بازرسی فنی اتوبوس‌های در حال بهره‌برداری با هدف شناسایی نواقص و دستکاری‌هایی که توسط شرکت‌ها یا رانندگان بر روی اتوبوس‌ها اعمال می‌شود، صورت گرفت که در مرحله نخست شرکت عقاب افشان تولیدکننده اتوبوس‌های اسکانیا این فراخوان را عملیاتی کرد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها