امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۰۷:۲۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 103246
تاریخ انتشار: ۲۳ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 30
به گزارش خبرنگار حوزه احزاب پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، حجت‌‌الاسلام محمدحسن ابوترابی‌فرد نائب رئیس مجلس شورای اسلامی عصر امروز (چهارشنبه)

به گزارش خبرنگار حوزه احزاب پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، حجت‌‌الاسلام محمدحسن ابوترابی‌فرد نائب رئیس مجلس شورای اسلامی عصر امروز (چهارشنبه) در گردهمایی مهربانی با مردم غزه که ویژه اصناف و بازاریان تهران برگزار شد، اظهارداشت: با پیروزی انقلاب اسلامی ما شاهد تحولات سیاسی، فرهنگی و اجتماعی در جنوب غرب آسیا، کشورهای اسلامی و در معادلات جهانی و بین‌المللی بوده و هستیم.

وی افزود: تزلزل در حکومت‌های خودکامه، کاهش حضور و قدرت غرب به ویژه آمریکا در منطقه و دنیای اسلام، افزایش اقتدار نظام جمهوری اسلامی ایران و نقش موثر در تحولات منطقه و کاهش قدرت سیاسی نظامی رژیم صهیونیستی از جمله این تحولات سیاسی محسوب می‌شود.

نائب رئیس مجلس شورای اسلامی با تاکید براینکه شرایط رژیم صهیونیستی بسیار بغرنج است، گفت: این رژیم از ابتدا با کشت و کشتار و حمایت‌های متراکم و انباشته شده اقتصادی، سیاسی و نظامی غرب به ویژه آمریکا و انگلیس پدید آمده است.

ابوترابی‌فرد خاطرنشان کرد: صهیونیست‌ها اگر یک درصد احتمال می‌دادند مردم آواره و قتل‌عام شده غزه که از همه امکانات برخوردار هستند روزی برای آنان چالش‌آفرینی می‌کنند قطعا در همان سال‌های نخست همه آنان را قتل‌عام می‌کردند.

وی شرایط رژیم صهیونیستی را نسبت به سال‌های آغازین شکل‌گیری این رژیم غاصب بسیار متفاوت دانست و تصریح‌کرد: امروز زرادخانه تسلیحاتی رژیم صهیونیستی به زرادخانه هسته‌ای تبدیل شده و پدافند هوایی این کشور نیز به شکل گنبد آهنین درآمده است. بنابراین آنان از لحاظ نظامی پیشرفته‌تر شدند.

به گفته نائب رئیس مجلس شورای اسلامی آمریکا خود را متحد رژیم صهیونیستی نمی‌داند بلکه رژیم صهیونیستی را جزئی از هویت خود قلمداد می‌کند و به این رژیم کاملا متعهد است؛ کشورهای غربی نیز با همه قدرت در کنار رژیم صهیونیستی قرار دارند و اسرائیل نیز به دنبال این است تا از نیل تا فرات را از آن خود کند و طراحی پرچم این کشور نیز حکایت از غایت دارد.

ابوترابی‌فرد به جنگ 6 روزه رژیم صهیونیستی با مصر اشاره و خاطرنشان کرد: در حالی که همه کشورهای عربی در جنگ 6 روزه کنار الناصر رئیس‌جمهور وقت مصر ایستاده بودند اما ما دیدیم که رژیم صهیونیستی چگونه در عرض 6 روز مصر را در هم کوبید و بلندی‌های جولان را فتح کرد و 4 هزار از نیروهای ارتش مصر را به اسیر گرفت.

وی ادامه داد: امروز رژیم صهیونیستی با گذشت 50 روز هنوز نتوانسته غزه را شکست دهد.

نائب رئیس مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه امروز موشک‌های مقاومت به تمامی نقاط رژیم صهیونیستی دسترسی دارد، گفت: میزان خسارت و تلفات انسانی رژیم صهیونیستی در جنگ اخیر با مردم غزه 4 برابر جنگ 22 روزه است بنابراین مردم غزه هیچ چیز را از دست نداده‌اند و از آبرو و شرافت خود دفاع کردند.

ابوترابی‌فرد جمهوری اسلامی ایران را تنها کشوری عنوان کرد که در طول سالیان گذشته و حتی در جنگ اخیر رژیم صهیونیستی علیه مردم غزه در کنار مردم غزه بوده است و به گفته وی سوریه، عراق و لبنان نیز تنها کشورهای عربی هستند که در کنار ایران تعریف می‌شوند اما این کشورها را با جنگ داخلی گرفتار کرده‌اند تا رژیم صهیونیستی بتواند در جنگ اخیر خود به یک پیروزی عظیم برسد اما چنین اتفاقی نیفتاد.

ابوترابی‌فرد عراق، سوریه و لبنان را جلوه‌ای از اقتدار جمهوری اسلامی ایران دانست و گفت: امروز یک نظام سیاسی مبتنی بر آموزه‌های دینی و با حضور و مشارکت عزت‌بخش مردم مسلمان در ایران شکل گرفته است.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها