امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۱۱:۲۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 103247
تاریخ انتشار: ۲۳ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 38
به گزارش خبرگزرای فارس، روزنامه واشنگتن‌پست روز سه‌شنبه در گزارشی به موضوع ممنوع اعلام کردن واردات موادغذایی غربی به روسیه پرداخته است. بنا بر ...

به گزارش خبرگزرای فارس، روزنامه واشنگتن‌پست روز سه‌شنبه در گزارشی به موضوع ممنوع اعلام کردن واردات موادغذایی غربی به روسیه پرداخته است.

بنا بر گزارش واشنگتن‌پست این واردات بخش عمده‌ای از موادغذایی مصرفی مردم روسیه را تامین می‌کند. «ولادیمیر پوتین» رئیس‌جمهور روسیه اوایل هفته در پاسخ به تحریم‌های غربی واردات موادغذایی از این کشورها را ممنوع اعلام کرد.

این گزارش تصمیم به تحریم واردات مواد غذایی را نقطه عطفی در سیاست روسیه خوانده و اظهار داشته است که اعلام ممنوعیت واردات محصولات غذایی به منزله تایید رسمی قرار گرفتن روسیه در شرایط جنگی است. 

به ادعای این گزارش منع واردات موادغذایی از غرب منجر به تورم بی‌سابقه محصولات خوراکی در روسیه می‌شود. خطر کمبود موادغذایی مورد نیاز نیز وجود دارد. از سوی دیگر دستگاه‌های دولتی از مردم می‌خواهند که در مقابل مشکلات فعلی مقاومت کنند. با این حال، اکثر مردم روسیه با جنگ حاضر (مقابله روسیه با غرب) موافق هستند و این نشان می‌دهد که دولت توانسته در تبلیغات رویکرد خود در جامعه روسیه، موفق عمل کند.

دولت روسیه در روزهای اخیر برای جبران کسری واردات خود، تلاش کرده است تا منابع تازه‌ای به غیر از کشورهای اروپایی بیابد. «ولادیمیر پوتین» پس از دیدار روز گذشته خود با «عبدالفتاح السیسی» همتای مصری خود، از موافقت قاهره برای افزایش 30درصدی صادرات محصولات کشاورزی به روسیه خبر داد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار