امروز : چهارشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 21
۰۷:۱۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 103249
تاریخ انتشار: ۲۳ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 44
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «ادوارد اسنودن»، پیمانکار سابق آژانس امنیت ملی آمریکا که از برنامه‌های جاسوسی آژانس امنیت ملی آمریکا ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «ادوارد اسنودن»، پیمانکار سابق آژانس امنیت ملی آمریکا که از برنامه‌های جاسوسی آژانس امنیت ملی آمریکا پرده برداشته بود، در جدیدترین افشاگری خود به مجله «وایرد» گفت که آژانس امنیت ملی آمریکا (NSA)، یک برنامه محرمانه مستقل به نام «ذهن خارق العاده» (Monstermind)، دارد که می‌تواند بدون مداخله انسان، به حملات سایبری کشورهای دیگر واکنش نشان دهد.

اسنودن هشدار داد که این برنامه به جز آنکه نگرانی‌هایی را در زمینه حریم خصوصی افراد در سطح داخلی آمریکا به وجود می آورد، می‌تواند کابوس دیپلماسی بین‌المللی آمریکا باشد، زیرا حملات سایبری که مانسترمایند صورت می‌دهد اغلب از طریق رایانه‌های شخص ثالث که در کشورهای خارجی قرار دارد، ارسال می‌شود.

وی ادامه داد: این حملات می‌تواند جعلی و ساختگی باشد. شما می‌توانید فردی را داشته باشید که در چین نشسته باشد و طوری نشان دهد که این حملات از روسیه صورت می‌گیرد و بنابراین ما یک بیمارستان روسی را هدف بگیریم. بعد چه خواهد شد.

اسنودن تصریح کرد که به دلیل افشاگری مشکلی با زندانی شدن ندارد و بیشتر از آنکه به خودش اهمیت دهد به کشورش اهمیت می دهد اما تأکید کرد که نمی‌تواند اجازه دهد که قانون به عنوان یک سلاح سیاسی برای ترساندن افراد برای آنکه نتوانند برای حقوق خود ایستادگی کنند، استفاده شود.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها