امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۱۷:۲۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 103259
تاریخ انتشار: ۲۳ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 15
‌به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از روابط عمومی سازمان هواپیمایی کشوری، علیرضا جهانگیریان اظهار داشت: در پی وقوع سانحه هوایی ...

‌به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از روابط عمومی سازمان هواپیمایی کشوری، علیرضا جهانگیریان اظهار داشت: در پی وقوع سانحه هوایی ایران 140 برخی اظهار نظرهای ضد و نقیضی از سوی برخی افراد در رسانه‌ها منتشر می شود که هیچ گونه مبنای قانونی و کارشناسی ندارد.

معاون وزیر راه و شهرسازی افزود: هر هواپیمایی که قصد انجام پرواز در فضای کشور داشته باشد، باید گواهینامه قابلیت پرواز را براساس استانداردها و الزامات ایکائو از سازمان هواپیمایی کشوری دریافت کند.

وی با تاکید بر اینکه تنها مرجع صادر کننده گواهینامه قابلیت پرواز سازمان هواپیمایی کشوری است، اظهارداشت: علاوه بر آن شرکت بهره‌بردار از هواپیماها قبل از پرواز موظف است توسط بخش‌های فنی، بازرسی لازم از هواپیما را به عمل آورده و در برگه مخصوص عملیات پرواز ثبت کند.

جهانگیریان یادآور شد: براساس آئین‌نامه مصوب هیات وزیران مورخ 30 مردادماه 1390 سازمان هواپیمایی کشوری مسئول برسی سوانح و حوادث هوایی است و هر گونه اظهار نظر در این زمینه باید از سوی کمیته های تعیین شده صورت گیرد.

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری بیان کرد: بررسی مطابقت عملیات این پرواز با مجوزهای صادر شده توسط کمیته بررسی انجام خواهد شد.

انتهای پیام/ب

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار