امروز : چهارشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 24
۰۷:۰۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 10326
تاریخ انتشار: ۴ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۵۶
تعداد بازدید: 135
به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه آمریکایی نیویورک‌تایمز، مقامات آمریکایی و کارشناسان امنیتی شرکت‌های بزرگ در حال بررسی موج جدیدی از حملات ...

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه آمریکایی نیویورک‌تایمز، مقامات آمریکایی و کارشناسان امنیتی شرکت‌های بزرگ در حال بررسی موج جدیدی از حملات رایانه‌ای مخربانه به شرکت‌های آمریکایی به ویژه شرکت‌های انرژی است و بر این باورند که ایران در این حملات نقش دارد.

مقامات دولت آمریکا مدعی شده‌اند که در حملات رایانه‌ای به شرکت‌های نفت و گاز و برق آمریکایی بوده است که هدف این حملات جاسوسی نبوده است و تنها با هدف ایجاد خرابکاری در سیستم‌های رایانه‌ای صورت گرفته است. 

روزنامه آمریکایی نیویورک‌تایمز گزارش کرد که بازرسان آمریکایی چندین ماه پیش این حملات را بازرسی کردند و این تحقیقات پس از آن آغاز شد که وزارت امنیت داخلی آمریکا هشداری را در ماه جاری میلادی مطرح کرد مبنی بر آنکه اکثر تمام چیزهایی که ما دیده‌ایم از جانب خاورمیانه بوده است.

مقامات دولت آمریکا روز جمعه در گزارشی که در روزنامه آمریکایی «وال استریت ژورنال» به چاپ رسی اعلام کردند که منبع این حملات به ایران بازمی‌گردد و مدعی شدند که شواهد به اندازه کافی نبوده است که بتوان با اطمینان نتیجه‌گیری کرد که این حملات پشتوانه دولتی داشته است اما نظارت بر اینترنت در ایران به اندازه‌ای متمرکز است که اعلام کردند که تصور اینکه این حملات بدون اطلاع دولت (ایران) انجام شده، دشوار است.

نیویورک‌تایمز با اشاره به این حملات رایانه‌ای به شرکت های آمریکایی ادامه داد که این حملات به اندازه‌ کافی پیشرفت داشته که هشدار امنیت داخلی آمریکا را برانگیخته است.

مقامات آمریکایی مدعی شده‌اند که حمله رایانه ای «آرامکو» و همچنین شرکت انرژی قطری به نام «راس گاز» از جانب ایران صورت گرفته است زیرا مهارت‌های هکری ایران ظرف 8 ماه گذشته پیشرفت چشمگیری داشته است.

این ادعاهای مقامات دولت آمریکا در شرایطی مطرح شده است که ایران رد کرده که منبع هرگونه حمله رایانه‌ای است و اعلام کرده که تهران خود یکی از قربانیان خرابکاری آمریکا است.

«علیرضا میریوسفی» رئیس دفتر مطبوعاتی هیأت ایران در سازمان ملل در نامه‌ای خطاب به سردبیر مجله «تایمز» در پاسخ به مقاله 12 ماه مه (22 اردیبهشت) درباره حملات جدیدی مشابه حمله رایانه‌ای به آرامکو، گفت: ایران هرگز در هیچ حمله‌ای علیه همسایگان خلیج فارس خود که رابطه همسایگی خوبی با آنها حفظ کرده، انجام نمی‌دهد.

مقامات آمریکا در حالی به ایران اتهامات حملات سایبری وارد کردند که خود آمریکا به عنوان بزرگترین هکر جهان شناخته شده است و گزارش‌های متعددی اخیراً منتشر شده مبنی بر آنکه آمریکا دلارهای زیادی را صرف حملات سایبری انجام می‌دهد.

یکی از موارد از حملات سایبری آمریکا علیه ایران، ویروس‌های رایانه‌ای چون «استاکس‌نت» و «شعله» بود که بسیاری از کارشناسان معتقدند آمریکا و همچنین اسرائیل در پشت پرده تولید آن‌ها قرار داشته‌اند.

نشریه ستاد مشترک ارتش آمریکا در نوامبر 2012 (اواسط آبان 1391) با اذعان به غیرقانونی بودن حمله سایبری استاکس نت علیه ایران، نوشت: ویروس استاکس‌نت که تاسیسات غنی‌سازی اورانیوم ایران در نطنز را هدف قرار داد، به گونه‌ای برنامه‌ریزی شده بود تا سانتریفوژهای کنترل شده و حساس برای تولید مواد هسته‌ای را هدف بگیرد. به نوشته این نشریه، حمله استاکس‌نت حقیقتاً یک حمله سایبری بود که تا وقوع آن رسماً اعلام نگردید. این بدافزار که با اهداف قبلی طراحی شده بود، با هدف تخریب فیزیکی تاسیسات، کشور خاصی را هدف گرفت.به گفته این نشریه، ویروس رایانه‌ای استاکس‌نت که جمهوری اسلامی ایران را هدف گرفت، فقط یک تهدید سایبری نبود، ظاهراً این تهاجم سایبری، علاوه بر رایانه‌های ویژه کنترل خودکار مانند نیروگاه‌های آبی و نیز شبکه‌های برق، به طور خاص تاسیسات غنی‌سازی اورانیوم در نطنز را هدف گرفته بود.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها