امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۰۳:۲۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 103261
تاریخ انتشار: ۲۳ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 23
محمدمهدی زاهدی رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; پیرامون دلایل استیضاح وزیرعلوم

محمدمهدی زاهدی رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; پیرامون دلایل استیضاح وزیرعلوم گفت: دلایلی که باعث استیضاح وزیر علوم شده است هیچ ارتباطی با موضوع بورسیه‌های غیرقانونی مورد ادعای این وزارتخانه ندارد.

وی افزود: کمیته‌ 5 نفره‌ای برای بررسی پرونده‌های بورسیه‌های وزارت علوم شکل گرفت که شامل نمایندگانی از دوره قبل و کنونی وزارت علوم است. نتیجه این بررسی آن شد که ادعای اول وزارت علوم در خصوص 3 هزار بورسیه غیرقانونی نادرست بوده است.

زاهدی ادامه داد: در بررسی‌هایی که در این خصوص صورت گرفته و تا به اینجای کار که یک هزار و 500 نفر از بورسیه‌ها بررسی شدند مشکلی از نظر قانونی وجود نداشته است و البته این رسیدگی‌ها ادامه دارد.

وزیر علوم دولت نهم در ادامه سخنان خود خاطرنشان کرد: در دوران اصلاحات بورسیه‌های کاملاً خلاف ضابطه و قانون وجود داشته است به طوری که افرادی مدارکشان اعتبار لازم را نداشته اما بورسیه شده‌اند و همچنین افرادی که در رشته غیرمرتبط بورسیه شدند. البته بیان این مباحث درست نیست.

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس  در پایان خاطرنشان کرد: اقدامی که وزارت علوم در این دوره در خصوص اعلام خلاف واقع بورسیه‌های غیرقانونی کرد بهتان بزرگی به کشور است که نباید چنین اقدامی صورت می‌گرفت.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها