امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 24
۱۸:۳۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 10329
تاریخ انتشار: ۴ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۵۶
تعداد بازدید: 157
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری الیوم السابع، الشاذلی العیاری، رئیس کل بانک مرکزی تونس اعلام کرد که تونس ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری الیوم السابع، الشاذلی العیاری، رئیس کل بانک مرکزی تونس اعلام کرد که تونس حدود 30 میلیون دلار از سرمایه لیبی الطرابلسی همسر زین العابدین بن علی، دیکتاتور مخلوع تونس که در بانک فرانسوی در لبنان پس انداز کرده بود به زودی پس خواهد گرفت و به خزانه کشور باز می‌گردد.

العیاری طی نشستی با اعضای کمیته مصادره در تونس گفت: بازپس گیری اموال به غارت رفته کشور از خارج امری بسیاری سخت است و پیگیری آن از بسیاری کشورها تلاش زیادی را می‌طلبد.

رئیس کل بانک مرکزی تونس گفت: از جمله کشورهایی که خانواده بن علی پول های چپاول کرده از مملکت را در آنجا سرمایه گذاری کرده بودند سوئیس، فرانسه و کانادا است و بعد سیاسی در تسهیل بازپس گیری این اموال به خاک کشور بسیار با اهمیت است.

رئیس کل بانک مرکزی گفت که تعامل با سوئیس برای بازپس گیری اموال غارت شده از سوی خانواده بن علی در ابتدا با مشکلات بزرگی همراه بود اما وضعیت اکنون بهتر شده است و به زودی اخبار خوشایندی از طرف های سوئیسی دریافت می کنیم.

العیاری افزود: خانواده بن علی دارایی هایی را در فرانسه نیز دارند اما فرانسه تاکنون در این زمینه همکاری با مقامات تونس نداشته است.

العیاری افزود: یک شرکت کانادایی نیز معاملات و قراردادهای سنگینی با صخر الماطری داماد بن علی داشته و این شرکت از سوی مقامات کانادا تحت پیگرد قضایی است.

گزارش های غیررسمی حاکی است که اموالی که رئیس جمهور مخلوع تونس و خانواده وی به خارج از این کشور قاچاق کرده بودند بالغ بر 15 میلیارد دلار است.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار