امروز : دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۰۰:۴۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 103291
تاریخ انتشار: ۲۳ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 16
به گزارش گروه دانشگاه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، مهرداد بذرپاش عضو هیئت رئیسه مجلس با حضور در نشست سالیانه اتحادیه انجمن های اسلامی ...

به گزارش گروه دانشگاه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، مهرداد بذرپاش عضو هیئت رئیسه مجلس با حضور در نشست سالیانه اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان مستقل در جمع دانشجویان با معرفی خود به تشریح فعالیت‌هایش در بسیج دانشجویی پرداخت و گفت: شیرین ترین و تکرار ناشدنی ترین لحظات زندگی را در بسیج دانشجویی داشتم. دوستی ها، آرمان ها، نگاه متفاوت به پدیده ها داشتن، انقلابی تر رفتار کردن و عمل کردن،آماده شدن برای آینده و پذیرش مسئولیت ها از ویژگی های این دوره است.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی، در مورد مسائل روز و انتخابات 92 نیز گفت: ما بخواهیم، نخواهیم، خوشمان بیاید یا خیر، سمت و سوی سیاسی کشور تغییر کرد، مسئله تحلیل گذشته موضوع مهمی است. لذا شما که فعالیت می کنید، در آسیب شناسی فضا قرار بگیرید که چه اتفاقی افتاد.

به گفته وی، ما از سال 84 و 88 به سال 92 رسیدیم، فشار دشمن بالا بود و بالاخره هر کس از منظر خودش تحلیل می کند، شما هم این کار را انجام دهید اگر انجام ندهید دوباره گزیده خواهیم شد، چون تاریخ از جنس تکرار است دوباره تکرار خواهد شد.

عضو هیئت رئیسه مجلس ادامه داد: اگر می گوییم فتنه فراموش نشدنی است دلیل اصلی آن تکرار است. نه تنها فتنه بلکه هر اتفاق اجتماعی تکرار پذیر است، فتنه مهم است و تمام شده است اما تمام شدن با بخشیدن و گذشت، متفاوت است و دو مقوله جدا است.

بذرپاش ادامه داد: اگر کسی را بخشیدی فراموش نکن چون ممکن است دوباره گزیده شوی یکی از دلایلی که باید بر  فتنه پافشاری کرد و حالا هرکس پسندید یا نپسندید چون ممکن است تکرار شود نبش قبر آن اشکال ندارد، درس گرفتن از آن خوب است. برخی می گویند تمام شده است رهایش کنید، اما نه برای خودمان و نه برای دیگران باید رهایش کنیم.

بذرپاش افزود: اما فضای سیاسی کشور تغییر کرده است و سوال هایی وجود دارد. آیا وضع کشور به لحاظ فرهنگی، اقتصادی خراب است؟ آیا امید به آینده کاهش یا افزایش پیدا کرده است؟ آیا نیروهای متدین و انقلابی تر منفعل شده اند؟ آیا نیروهای دگر اندیش متفاوت شده اند؟

عضو هیئت رئیسه مجلس در تشریح وضعیت کشور گفت: ما در سال 88، 2 میلیون و 400 هزار بشکه نفت می فروختیم، کشور تحریم شده است، ما از ابتدای انقلاب تا کنون سه نسل تحریم داشتیم. تحریم داماتو که تبدیل به تحریم بزرگ ایران و لیبی در دولت آقای هاشمی رفسنجانی شد، لیبی از تحریم خارج شد و با داماتو یکی کردند شد تحریم جامع علیه ایران در دولت آقای خاتمی. تحریمی که الان وجود دارد و تیم مذاکره کننده با آن روبرو هستند تا حل کنند، معطوف به تحریم های نسل سوم هستند. تحریم نسل سوم بعد از اتفاق 88 رخ داد، ما در سال 87 بعد از ماجرای 84 که دولت تغییر کرد و آقای روحانی که مذاکره کننده بود کنار رفت و آقای لاریجانی دو سال مسئول پرونده هسته ای شد و بعد که آقای جلیلی آمد و در سال 87 ما همین جنس مذاکرات را در آن زمان داشتیم.

بذرپاش با اشاره به تغییر لفظ در مذاکرات گفت: الان اسم آن پیشنهادات است و زمان آقای لاریجانی مدالیته بود و زمان آقای جلیلی بسته پیشنهادی بود. بسته پیشنهادی که طرف غربی در سال 87 آورد بسته ای تحت عنوان فریز تو فریز، یعنی دو طرف متوقف. یعنی میزان غنی سازی اورانیوم توسط ما متوقف شود.طرف غربی پیشنهاد فریز تو فریز را برای ما آورد.

این نماینده مجلس افزود: در گذشته مذاکره را 3+3 می گفتند، سه کشور غربی؛ فرانسه و انگلیس و آلمان و سه کشور دائم آمریکا و چین و روسیه بودند. پیشنهاد را آوردند و ایران هم قبول کرد، آنها گفته بودند تحریم ها را متوقف می کنیم و شما هم پیشنهاد را قبول کنید و فناوری غنی سازی متوقف شود و این در اواخر سال 87 بود، در سال 88 نزدیک انتخابات ایران، آن اتفاقی که نباید می افتاد، افتاد و کشور به خصوص تهران بهم ریخت و فتنه بزرگ رخ داد.

وی افزود: ما توافق کردیم و پیغام دادیم که چرا نمی آیید؟ آنها گفتند صبر کنید انتخابات ایران انجام شودو بعد برای ادامه مذاکرات می آییم. انتخابات ایران انجام شد و اوباما در تلویزیون گفت: "تمام مذاکرات ما با ایران کان لم یکن تلقی می گردد و ایران حکومت آدم کش است و دولت ایران مشروعیت ندارد" و مذاکرات متوقف شد. بلافاصله 4 وزیر خارجه پشت سرهم آمدند و آلمان و فرانسه تکرار کردند و توهین هایی شد و همه چیز به هم ریخت. اولین تحریم ما تحریم بانک مرکزی بود و بعد بیمه ارتشی ها بود. از اواسط سال 88 تا سال 89 که تحریم نفتی اواخر سال 89 اتفاق افتاد.

بذرپاش فتنه 88 را دلیل اصلی تصویب تحریم ها علیه ایران خواند و افزود: همه این مذاکرات که انجام می دهیم و اگر موفق شویم تحریم ها را برداریم که فرض، فرض محالی است به سال 88 بر می گردیم، پس سال 88 که دلیل اصلی تحریم های ایران بوده است، پس چه کسی به کشور خیانت کرده است؟

* یقه فتنه گران به خاطر تحریم ها گیر است

وی افزود: پس فتنه گران یقه شان گیر است به دلیل تحریمی که وارد کردند و این است که ما می گوییم فراموش نمی کنیم.

نماینده مردم تهران گفت: یکی از مشکلاتی که در اقتصاد با آن مواجه شدیم در فروش نفت کشور بود که کاهش پیدا کرده است. ما دلار را 1200 تومان می فروختیم، یعنی هر بشکه نفتی که می فروختیم با دلار 1100 تا 1200 تومان در آخر دولت قبل تبدیل می کردیم و دلار حساب می شد الان دلار در نرخ بانک مرکزی 2650 تومان است، یعنی یک میلیون نفت هم بفروشیم عملاً به اندازه دو میلیون و خرده ای بشکه گذشته درآمدهای ریالی که تبدیل می کنیم، داریم.

* سر جمع درآمدهای ریالی کشور تغییری نکرده است

عضو هیئت رئیسه مجلس در تشریح وضعیت اقتصادی کشور گفت: یعنی دلار دو برابر یک درصدی بیشتر تغییر می کند، در جمع حجم بودجه کشور کاهش پیدا نکرد و دلیلش هم همین است، آن موقع دو میلیون و خرده ای بشکه فروش ما با دلار 1000 تومان بود، الان که یک میلیون و صد هزار بشکه با میعانات است با دلار 2650 تومان است، سر جمع درآمدهای ریالی کشور تغییری نکرده است.
وی ادامه داد:
اما به دلیل افزایش هزینه ها، ما در گذشته اگر a واحد پول برای ساخت می خواستیم، الان a+b واحد پول می‌خواهیم تا ساختمان تمام شود. آن به علاوه b واحد و درصد تورم که اتفاق افتاده است دچار مشکل کرده است. دلیل اینکه دولت به تفاوت بودجه عمرانی کمتر می پردازد اینجا است، پس با اعداد و ارقام گول نخورید.

بذرپاش گفت: فقط کار اجرایی زیاد کردن نشان از موفقیت نیست، باید کنترل انتظارات و توقعات انجام شود، چرا؟ اگر بیش از حد بر انتظارات مردم بدویم و افزایش دهیم یعنی شیب بیشتر می شود، ولی بدون بضاعت دولت ها و محدودیت مالی و بضاعت بیمه شیب کار اجرایی بیشتر می شود.

وی به دلایل سیاه نمایی در دولت یازدهم اشاره کرد و افزود: هرچه زمان به سمت جلو می رود فاصله بیشتر می شود و فاصله این دو نارضایتی است، یکی از روش هایی که شیب توقعات را بالا برد این است که به خودت بگویی من بهتر از گذشته کار می کنم، اما گذشته ها بد هستند یعنی اگر بیش از حد نسبت به گذشته سیاه نمایی داشته باشی پیام غیر مستقیم آن این است آنهایی کار کردند خیلی دزد و بد بودند و این کار در حق مردم نبود و ما خیلی بهتر از آنها کار می کنیم.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی درباره نارضایتی های مردمی از این دولت در یکسال گذشته نیز معتقد است: یکسال گذشت و چون کار اجرایی نمی تواند خودش را با آن توقعاتی که بالا رفته است همسان کند نارضایتی رخ می دهد، اگر آن را دنبال کنید و در روستا ها به طور خاص نگاه کنید، دلیل برخی نارضایتی هایی که اکنون به وجود آمده است را در این موارد جست و جو کنید، این که از سیاه نمایی گذشته می گوییم، کمک به دولت موجود بود چون اگر سطح توقعات بالا  رفت و برآورده نشد مردم از کشور ناراضی می شوند، وقتی یارانه ها عوام فریبی است و نباید مستقیم به مردم می دادیم و بعد از آن سبد کالا توزیع کنیم، بد است.

عضو هیئت رئیسه مجلس در رابطه با بی توجهی به کرامت مردم از سوی دولت نیز گفت: سبد کالا فقط در زمانی که جنگ و زلزله و سیل رخ می دهد و شبکه های رسمی کشور از کار می افتد، سیستم بانکی وجود نداشته باشد، شبکه های توزیع از بین رفته باشند ولی در خانه مردم ایستاده است که از گشنگی نمیرند این دولت محترم که می گفت من خیلی بهتر کار می‌کنم ایده سبد کالا را داد و می خواستند فساد رخ ندهد، فساد می تواند رخ دهد، سیستم توزیع، عدم در نظر گرفتن شأن و شئون مردم، عدم در نظر گرفتن نیازهای واقعی مردم. البته در مرحله بعد اصلاح شد، کارت اعتباری می خواهند توزیع کنند.

بذرپاش در ادامه سیاه نمایی های این دولت از دولت قبل مسکن مهر را مثال زد و گفت: اگر ما گفتیم "مسکن مهر ایراد دارد" و طرحی را جایگزین آن نکردیم، "منتظر باشید ما درجه بهتر مسکن را نشان می دهیم" ، مسکن مهر برای کسی بوده است که 5 میلیون اولیه را نمی تواند بدهد، بعد دوستان طرحی را مبنی بر این که مجلس 2500 میلیارد تومان به سازمان بهزیستی بدهد و سازمان بهزیستی 50 هزار واحد بسازد و 10 سال در اختیار مستضعفان قرار دهد و 10 سال بعد آن را فرد دیگری در آن خانه بیاید در این میان نه 50 هزار واحد مشکل را حل می کند، نه افراد خانه را تخلیه می کنند و در این میان جنجال به وجود می آید.

پس از صحبتهای بذرپاش سوالاتی از سوی دانشجویان مطرح شد.

یکی از دانشجویان پرسید: بحث روزنامه وطن امروز که منتسب به شماست، این روزها مواضع جدی و چالشی نسبت به عملکرد های ناصحیح در کشور دارد و بحث توقیف روزنامه هم مطرح شد، آن هم از زبانی دولتی که از آزادی بیان می گوید، نظر شما چیست؟

بذرپاش گفت: نا مهربانی ها از جنس دیگری است مطلبی را در رسانه ها دیدم که کیهان و وطن امروز و روزنامه جوان که روزنامه های انقلابی تر هستند نوشته بودند. در دولت آقای احمدی نژاد مقداری از یارانه دروغ بود، یارانه گرفتند و خوردند، یک مطلب غیر رسمی وزیر ارشاد داد  رسانه های رسمی نزدند و سایت های منتصب خودشان زدند. من تماس با معاون مطبوعاتی گرفتم که شما قبول داری؟ گفت نه! گفتم خب تکذیب می کردی. بحث این است که قبل از این که یارانه پرداخت کنند در رسانه اعلام کنند که به هر سایتی چقدر اختصاص می دهند و تا کنون در ان دولت دوبار یارانه پرداخت شده است. کل یارانه 14 میلیون و 976 هزار تومان بود. فقط یارانه ای که به روزنامه منتسب شخص معاون مطبوعاتی داریم امسال 2 میلیارد تومان یارانه داشتند. دومی را اعلام نکردند و بعد از تماس من مجبور شدند اعلام کنند.

وی ادامه داد: دفعه اول به ما 960 هزار تومان یارانه دادند و دفعه بعد 15میلیون، فاصله زیاد است. یا به یکی دو روزنامه اصلاح طلب 600-500 میلیون یارانه دادند  و به روزنامه وطن امروز 15 میلیون، یارانه هایی که در دولت 8 سال گذشته به روزنامه های مختلف پرداخت شد اعلام شد، نشان داد که دولت وقت به روزنامه های خودش بسیار پول داده است، از جمله روزنامه خبر که منتصب به محمد پور است یا روزنامه اطلاعات، شهر.

وی ادامه داد: من فکر می‌کنم روزنامه خبر در 8 سال گذشته حدود 7-6 میلیارد یارانه گرفته است و یا فکر می کنم روزنامه اطلاعات 4 میلیارد تومان و مقداری هم دلاری یارانه گرفته است و یا مثل روزنامه شرق و اعتماد. نشان داد که دولت وقت به منتقدینش کمک می کند.

یکی دیگر از دانشجویان با اشاره به استیضاح وزیر گفت:

استیضاح وزیرعلوم حدودا یک ماه پیش با سر و صدای زیادی که پیش آمد قرار بود وزیر علوم استیضاح شود بنابر دلایلی این استیضاح یک ماه به عقب افتاد. چه اتفاقی افتاد که این استیضاح در آن جنجال یک ماه به تعویق افتاد؟ فشار رئیس مجلس یا نمایندگان مجلس بود؟ این استیضاح هرچه به تعویق بیفتد مهره های سیاسی که فرجی دانا دارد و در دانشگاه ها گذاشته اند به عنوان رئیس، از جمله رئیس خود دانشگاه تهران هرچقدر این استیضاح به تعویق افتاد این مهره ها بیشتر خواهند ماند و دانشگاه به سمت سیاسی شدن منهای علم پیش می رود. با این توضیحات در مورد سوالهایی که پرسیدم نظرتان را بفرمایید؟

بذرپاش در پاسخ گفت: مجلس به قالب های نظارتی تذکر، سوال، استیضاح و تحقیق و تفحص طبیعتاً دولت که سرکار می آید یک میزان زمان حداقلی باید فرصت داده بشود و بعد مجلس اقدام آنچنانی مثل استیضاح را انجام دهد. باید جامعه را هم قانع کرد یعنی فارغ از نمایندگان، نمایندگان متفاوت هستند از حوزه های مختلف، مذاهب مختلف، اقوام مختلف، سوابق سیاسی مختلف، مدارک تحصیلی متفاوت، تنوع خاصی از نمایندگان در مجلس است  و در مجلس این گونه نیست که یکی بگوید بشود و بشود و بالأخره بعضی ها خودشان را دولت همراه می کنند و طبیعتا دولتی که سرکار می آید خودشان را همراه می کنند و این طبیعی است.

وی ادامه داد: پس فاز اول اینکه: ما وقتی در مجلس می خواهیم استیضاح جدی کنیم اول باید یک اجماع در داخل ایجاد شود برای ما فقط استیضاح مهم نیست بلکه برای ما رأی مهم است.

به گفته بذرپاش، 8 اصلاح الان از طرف نمایندگان به هیئت رئیسه داده شده و ما یک ساعت در مورد آنها در جلسه بحث می کنیم. فاز اول می شود اجماع در نمایندگان، یعنی استیضاحی که مطرح شده رای بیاورد نه اینکه تنها مطرح و در موردش صحبت شود و تمام شود. اقتدار مجلس حفظ شود. نکته دوم، توجیه کردن مناسب افکار عمومی هم هست. شما برای دولتی که تازه به سر کار می آید، در افکار عمومی باید توجیهی باشد که من این وزیر را استیضاح می کنم. رسانه های منتصب به دولت هم خیلی اصرار دارند که همه این ها را سیاسی جلوه دهند و بگویند این ها از شکست خوردگان انتخابات هستند که همه آن ها از این واژه ها عناوینی استفاده می کنند و حتی به افراد توهین هم می کنند.

وی افزود: آنها به لحاظ رسانه ای از ما بیشتر هستند، تعداد مکتوبات آنها 40 و ما 5 هستیم. خبرگزاری و سایت های زیادی هم دارند. ماهواره هم در اختیاز آنهاست. برای ما جریان اصول گرایی مجلس افکار عمومی هم باید مهم باشد. نباید به گونه ای عمل کنیم که مجلس در افکار عمومی به عنوان یک مجلس بدون منطق جلوه کند و بگویند سیاسی فقط دارند همه آن ها را می زنند. جریان سیاسی آن ها همین را می خواهند در افکار عمومی جا بندازند که مجلس بدون منطق و فقط در امور سیاسی دولت را اذیت می کنند روبرو هستیم.

بذرپاش افزود: امروز گزارشی در هیئت رئیسه مجلس پیگیری کردم که این بود: در دولت یک سال آخر دولت احمدی نژاد 1119 سوال از مجموع وزرا سوال شد از دولت روحانی در این یک سال 980 سوال شد یعنی کمتر و آن ها این را خیلی پخش کردند که تعداد سؤالات گذشته با الان قابل مقایسه نیست .ما اکنون در زمان نیمه دوم مجلس به سر می بریم و فرقش این است که نمایندگان راه کارها را یاد گرفتند چون بیشتر نماینده ها جدید هستند، یعنی استیضاح ها و سؤالات دو سال دوم مجلس بیش از دوسال اول است به ویژه سال سوم، در یک سال آخر تقاضای 58 تحقیق و تفحص داده شد و در یک سال دولت تقاضای 56 تحقیق و تفحص داده شد، نکته دوم این است که افکار عمومی هم بر کار مجلس اقناع شود، چون میخواهند مجلس را بگیرند. نکته سوم تقاضاهای استیضاح های متفاوت است، 8 تا تقاضا در دستور کار هیئت رئیسه دادند. وزارت نیرو، کشور، رفاه، ارشاد، علوم، آموزش و پرورش و ... و تقریباً همه افراد پیگیری می کنند که اعلام وصول شود یعنی استیضاحشان در دستور کار قرار بگیرد.

وی ادامه داد: یکی از مشکلاتی که ما داریم این است که کدام را اعلام وصول کنیم. برای مثال به طور خاص در استان فارس و چهار محال بختیاری وزارت نیرو فشار بر استیضاح وزارت نیرو خیلی بالا  است و حتی از وزارت علوم بالا تر است، یکسری هم مشکلات دیگر هم است.

وی تأکید کرد: برای مجلس اصل این بود که وزیر علوم اصلاح شود، تغییر فرد که مهم نیست و آن یک ماه فرصتی که داده شد باید دید یکسری اصلاحات دیده می شود یا خیر. نباید توقع داشت که عنصر متفاوت سر کار بیاید و توقعی از این دولت نداریم. نکته سوم اولویت اصلاح است و عوض کردن به هر قیمتی و حرف منطقی است. از این جهت فرصت داده شد که در تغییر چند نفر، مکانیزم انتخابات و 3000 بورسیه اتفاقاتی بیفتد.

بذرپاش خاطرنشان کرد: همین امروز کل دوستان وزارت علوم به محلس آمدند و تک تک با نمایندگان صحبت می کنند، استیضاح که مطرح می شود و ما نباید استیضاح کنیم و حتماً رأی بیاورند برای رأی هم 290 نماینده هستند. 146 عدد رأی می‌خواهد و اگر حاضرین نباشد 140 رأی می خواهد تا اتفاق بیفتد. توضیحی که عرض کردم از منظر هیئت رئیسه ای بود که به نظرم من که حوزه ام مشخص است غیر منطقی به نظر نمی آمد و نهایت تصمیمی که به نفع جامعه، جریان انقلابی کشور اتفاق افتاد و هدف ما اصلاح کشور است و دولت ایده آل ما سر کار نیامده است و بنا هم نیست دولت زمین بخورد، دولت جمهوری اسلامی و محمدی است و آنها گذشته را قبول نداشتند و ما قبول داریم.

دانشجوی دیگری پرسید: برنامه اصولگرایان برای انتخابات مجلس چیست؟ ریاست جمهوری را که باختید.

بذپاش گفت: من از حوزه اصولگرایان نمی توانم حرف بزنم و صلاحیت آن را هم ندارم ما اشتباه زیاد داریم، در انتخابات شوراها، شورای شهر تهران، ریاست جمهوری، مجلس اشتباه داشتیم. به نظر من اگر دوبار اشتباه ها انجام شود نابخشودنی است و اگر همه با هم شویم شاید نتیجه ای بگیریم، منتها من آنقدری بدبین نیستم. من همواره به وحدت اصولگرایی به عنوان جبهه استراتژی نگاه می کنم. یعنی راه رسیدن به اهداف این است که باهم یکی شویم وضرر آن را هم دیدیم که جبهه دگر اندیشان نمردند و زنده هستند. من آنقدری بدبین نیستم و به نظرم از حیث اتحاد زیاد به مشکل بر نمی خوریم.

وی ادامه داد: مهندس غرضی می گفت پست هایی که ما داریم جوان ها نمی گیرند و به زور باید به آنها سپرد، سوال این است که چه شد جوانی با سن شما سابقه معاونت ریاست جمهوری، ریاست سایپا،عضویت درهیئت رئیسه مجلس و ... را دارا باشید.

وی در ادامه گفت: من متولد 20 مرداد سال 59 هستم، بچه نازی آباد تهران، یک خواهر و برادر دارم. یک سال و نیم سن داشتم که پدرم شهید شد. ایشان در عملیات بیت المقدس در منطقه فکه بود. یک خواهر بزرگ تر خودم داشتم، ما در خانواده مان یک نفر مدیر و حتی کدخدا پیدا نمی شود. من ورودی سال 78 دانشگاه شریف هستم و رشته صنایع خواندم و مسئول بسیج بودم و سال 81، آقای زاکانی رئیس بسیج دانشجویی بود و می‌خواست من را معاونت فرهنگی ببرد و من تازه درسم در حال اتمام بود و همان زمان آقای احمدی نژاد می خواست شهردار تهران شود. من تا قبل از آن حتی یک بار هم آقای احمدی نژاد را ندیده بودم، تنها شناختی که از وی داشتم خواندن مصاحبه هایش به عنوان دانشجوی خط امام بود.

وی افزود: یک دوست به نام «جاوید» دارم که الان شهردار منطقه 4 است و ایشان دانشجوی آقای احمدی نژاد در علم و صنعت بود و می گفت آقای دکتر می خواهد تو را ببیند. در آن زمان که در دولت بودم همه کاندیدای ریاست جمهوری مثل آقای لاریجانی و قالیباف دوست بودیم ولی در سال 84 احساس کردم آقای احمدی نژاد باید رئیس جمهور شود و در سال 89 دیگر احساس کردم مسیرمان یکی نبود و جدا شدم؛ در صورتی که سه سال از زمان دولت باقی مانده بود،علیه ایشان حرفی نزدم و نخواهم زد و احترام خاصی قائل بودم و خواهم بود.

وی ادامه داد: دنبال کار خودم رفتم، آقای فتاح گفت بیا قائم مقام من باش، منتها من در آن زمان مقطع دکترا را شروع کرده بودم و در مجلس هم رأی آوردم و این رانت و مسائل دیگر نبود. احساس می کنم تا کنون مواضع ام را انجام داده ام و بعد از این نیز باقی خواهم ماند.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها