امروز : سه شنبه ۱ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 20
۱۳:۵۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 103294
تاریخ انتشار: ۲۳ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 42
عباس قربانی عضو هیأت علمی دانشگاه تهران در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ;  با اشاره به لزوم استیضاح وزیر علوم گفت:

عباس قربانی عضو هیأت علمی دانشگاه تهران در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ;  با اشاره به لزوم استیضاح وزیر علوم گفت: استیضاح از وزیر علوم به این خاطر است که آموزش عالی کشور از اقدامات افراطی مصون بماند که در این راستا حتی نمایندگان مجلس مهلت یک‌ماهه‌ای را به وزیر علوم دادند اما متأسفانه تغییری در عملکرد آنان صورت نگرفت.

وی با اشاره به قانونی بودن بورسیه‌های دوره قبل گفت: دوستان وزارت علوم باید پاسخ اقدامات خودشان را بدهند. برخی از مسئولین فعلی وزارت علوم که در رده‌های بالای این وزارتخانه مسئولیت دارند پاسخ دهند که خودشان چگونه بورسیه شده‌اند. طرح بورسیه‌های غیرقانونی فرار به جلوی مسئولان وزارت علوم است.

عضو شورای مرکزی کانون دانشگاهیان ایران ادامه داد: طرح بورسیه غیرقانونی مانند موضوع دانشجویان ستاره‌دار است که عده‌ای می‌خواهند از آن استفاده سیاسی کنند، در حالی که ما شاهد بودیم طرح دانشجویان ستاره‌دار نیز به دوره وزارت معین برمی‌گردد. طرح بورسیه غیرقانونی نیز در همین راستا قرار دارد.

قربانی در ادامه تصریح کرد: نمایندگان استیضاح‌کننده وزیر علوم همان نمایندگانی هستند که به فرجی دانا رأی اعتماد دادند، آنچه را در آن زمان این نمایندگان کار درستی انجام می‌دادند اما حال این اقدام نمایندگان سیاسی است؟

عضو هیأت علمی دانشگاه تهران خاطرنشان کرد: عملکردی که وزارت علوم در یک سال گذشته داشته است نشان می‌دهد که در جامعه دانشجویی کشور به اسم اعتدال، افراط‌کاری صورت می‌گیرد تا جایی که شورای عالی انقلاب فرهنگی به ریاست رئیس‌جمهور نیز از عملکرد وزارت علوم ناراضی هستند.

وی خاطرنشان کرد: نباید وزارت علوم با اقدامات سیاسی خود تأثیر تحریم‌ها را بر کشور بیشتر کند، چرا که تمام دغدغه‌های دانشگاهیان این است که دانشگاه به فضایی نرود که به پیشرفت علمی کشور لطمه‌ای بزند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها