امروز : چهارشنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۶ - 2017 September 20
۱۹:۳۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 103297
تاریخ انتشار: ۲۳ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 31
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از بوشهر، مصطفی سالاری ظهر امروز در چهارمین نشست شورای اداری استان بوشهر اظهار داشت: رئیس جمهور در همایش

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از بوشهر، مصطفی سالاری ظهر امروز در چهارمین نشست شورای اداری استان بوشهر اظهار داشت: رئیس جمهور در همایش تدوین‌های سیاست اقتصادی دولت راهکارهای خروج از رکود تورمی را ارائه کرده‌اند.

وی خاطرنشان کرد: یکی از بحرانهای اصلی در کشور موضوع کم‌آبی است و آبی که به خارج از مرزها سرازیر می‌شود به میزان 10 هزار مترمکعب است که با تدبیر مقام معظم رهبری از محل صندوق توسعه ملی راهکارهایی اندیشیده شده که میزان هدر رفت فعلی را تا میزان زیادی کاهش می‌دهد و با اعتباراتی که تامین می‌شود روند احداث چهار سد استان بوشهر نیز تسریع خواهد یافت.

استاندار بوشهر با اشاره به اینکه نهادینه کردن الگوی صحیح مصرف آب مهم‌ترین اصل در صرفه‌جویی آب است، یادآور شد: با اعتباراتی که جذب می‌شود روش اصلاح آبیاری نخل‌های استان نیز اصلاح می‌شود که اجرا این طرح میزان مصرف آب کشاورزی برای آبیاری نخل را تا بیش از 75 درصد کاهش خواهد داد و در مصرف آب صرفه‌جویی خواهد شد.

وی با تاکید بر تقدم مسائل زیست محیطی در اجرای پروژه‌ها بیان داشت: رعایت اصول زیست محیطی در اجرا پروژه‌ها اصل اساسی در اجرای پروژه‌ها به شمار می‌رود و از موضوعات مهم در توسعه پایدار نیز محسوب می‌شود.

سالاری خاطرنشان کرد: با اجرا طرح تحول نظام سلامت میزان پرداختی روستانشینان در بیمارستان‌ها به پنج درصد و پرداختی شهرنشینان نیز 10 درصد کاهش می یابد، ولی دولت برای کاهش هزینه پرداختی شهرنشینان از 10 درصد به 7.5 نیز برنامه‌های را طراحی کرده است.

بوشهر از استان‌های پیشرو در اجرای طرح تحول نظام سلامت

استاندار بوشهر با بیان اینکه استان بوشهر از استان‌های پیشرو و موفق در اجرا طرح تحول نظام سلامت بوده، ابراز داشت: تعدادی از مردم برای درمان بیماران خود عمل‌هایی را داشتند که با اجرا تحول نظام سلامت تعداد زیادی از آنها موفق به انجام عمل بیماران خود شده‌اند و همین امر نشان دهنده تاثیرات بالای اجرای طرح تحول نظام سلامت در استان بوشهر بوده است.

وی با اشاره به اینکه طرح منطقه آزاد بوشهر در دولت به تصویب رسیده است، متذکر شد: طی روزهای آتی لایحه منطقه آزاد بوشهر از سوی رئیس جمهور به مجلس شورای سلامی ارائه خواهد شد و نیاز است که نمایندگان استان و بویژه آیت‌الله حسینی‌بوشهری به عنوان نماینده مردم استان بوشهر در مجلس خبرگان رهبری اهتمام ویژه به پیگیری این مهم داشته باشند تا روند منطقه آزاد شدن بوشهر تسریع یابد.
انتهای پیام/66006/ن40/ث3001

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها