امروز : جمعه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 27
۰۷:۴۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 103298
تاریخ انتشار: ۲۳ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 36
به گزارش حوزه دولت پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست‌جمهوری، جلسه هیات دولت روز چهارشنبه به ریاست حجت الاسلام حسن

به گزارش حوزه دولت پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست‌جمهوری، جلسه هیات دولت روز چهارشنبه به ریاست حجت الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهوری برگزار و مهمترین مسایل و مباحث اجرایی روز کشور از سوی اعضای دولت مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

در این جلسه، گزارش وزارت علوم، تحقیقات و فناوری درباره وضعیت بورسیه‌های تحصیلی در سال‌های اخیر به هیات دولت ارائه شد.

هیات دولت با توجه به نقش مهم علم و فناوری در تحقق پیشرفت کشور و نقش بورس تحصیلی در تامین منابع انسانی کارآمد برای دانشگاه‌ها، وزارت علوم، تحقیقات و فناوری را موظف به دفاع کامل از حقوق مردم و ساماندهی بورس تحصیلی بر مبنای قانون و حفظ منزلت علمی دانشگاه ها و مقابله با تبعیض نمود.

در ادامه، تعدادی از پیشنهادهای دستگاه‌های اجرایی پس از بحث و بررسی، به تصویب هیات وزیران رسید.

با تصویب دولت، اعتبار و تسهیلات لازم برای پیشگیری و جبران خسارات ناشی از سیل و زلزله در استان های لرستان ، فارس ، یزد ، خراسان رضوی ، اردبیل ، آذربایجان شرقی ، سمنان ، اصفهان ،سیستان و بلوچستان ، چهارمحال و بختیاری و قزوین اختصاص یافت.

همچنین به منظور تامین آب شرب شهری ، روستایی و عشایری ، مبلغ ۴ هزار و ۲۸۰ میلیارد ریال اعتبار به صورت تملک دارایی های سرمایه ای به نسبت مساوی با اولویت تکمیل مجتمع های آب روستایی و کلان شهرهای مواجه باتنش آبی در اختیار شرکت های تابعه وزارت نیرو در استان های سراسر کشور قرار گرفت.

اختصاص مبلغ ۲۰ میلیارد ریال اعتبار برای تامین آب شرب شهر گز در استان اصفهان ، از دیگر مصوبات جلسه روز چهارشنبه هیات دولت بود.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار