امروز : جمعه ۲۹ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 19
۱۵:۲۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 1033
تاریخ انتشار: ۲۴ فروردین ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۵۹
تعداد بازدید: 306
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگذاری فارس، «مهدی دهقان نیری» رئیس مرکز هنرهای نمایشی و رادیو نمایش در طی گزارشی اعلام کرد: پخش برنامه ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگذاری فارس، «مهدی دهقان نیری» رئیس مرکز هنرهای نمایشی و رادیو نمایش در طی گزارشی اعلام کرد: پخش برنامه «رادیو فیلم» که از بدو تأسیس رادیو نمایش صورت گرفته جزو پر مخاطب ترین برنامه های این رادیو بوده و بر پایه تبدیل فیلم‌های سینمایی و سریال‌های تلویزیونی ایرانی به برنامه‌ای رادیویی بنا نهاده شده است که خود تحولی نوین در این عرصه محسوب می‌شود.

وی افزود: برنامه رادیو فیلم توانسته است از پر مخاطب‌ترین برنامه‌های ایام نوروز 92 رادیو باشد.

رئیس مرکز هنرهای نمایشی آگاهی مخاطب از تمامی صحنه‌های بدون دیالوگ توسط یک راوی یا یک شخصیت اضافه شده به فیلم ، دارا بودن تیتراژی منحصر به فرد و پخش بخشی از مهم ترین دیالوگ های بازیگران پس از معرفی ایشان ، کوتاه کردن صحنه های کش دار فیلم که خارج از حوصله یک برنامه رادیویی است توسط افکت و توضیحات راوی را از جمله نکات خلاقانه برنامه «رادیو فیلم» دانست.

دهقان نیری افزود: با توجه به پخش صدای اصلی فیلم، در برنامه رادیو فیلم از فیلم‌های ایرانی استفاده می‌شود، چرا که برای پخش فیلم‌های خارجی می‌بایست صدای دوبلورها پخش شود که در معرفی شخصیت‌ها و بازیگران اشکال بوجود می‌آید.

وی موضوعات انتخابی برای پخش از رادیو فیلم را بیشتر بر پایه مناسبت‌ها، موضوعات اخلاقی و دینی بر شمرد و افزود: تاکنون بیش از 91 فیلم سینمایی و 4 سریال تلویزیونی را به فیلم تبدیل و از رادیو نمایش پخش شده  است که تعداد 21 عنوان فیلم از جمله: فیلم‌های آواز گنجشک‌ها به کارگردانی مجید مجیدی، ارتفاع پست به کارگردانی ابراهیم حاتمی‌کیا، دل شکسته به کارگردانی علی روئین تن و ... و 4 سریال هم در ایام نوروز 92 پخش شده است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار