امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۲۱:۱۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 10330
تاریخ انتشار: ۴ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۵۶
تعداد بازدید: 172
«محمد النحال» در مصاحبه با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در رام‌الله گفت که سفرهای «جان کری» به سرزمین اشغالی در سایه ...

«محمد النحال» در مصاحبه با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در رام‌الله گفت که سفرهای «جان کری» به سرزمین اشغالی در سایه جانبداری آمریکا از تل‌آویو در مخالفت با اجرای قطعنامه‌های بین‌المللی و پذیرش مرزهای سال 1967 به عنوان مرز دولت آینده فلسطین و نیز مخالفت با اصل راه‌حل دو دولت، توقف شهرک‌سازی در کرانه باختری و قدس و آزادسازی اسرایی که پیش از امضای توافقنامه اسلو به اسارت درآمده‌اند، بی‌فایده است.

وی تاکید کرد که چنین سفرهایی هرگز به نزدیک کردن دیدگاه‌های بین تشکیلات خودگردان و رژیم صهیونیستی که مخالف اجرای قطعنامه‌های بین‌المللی است، منجر نخواهد شد.

وی اشاره کرد که اسرائیل به ازسرگیری روند سازش توجه ندارد زیرا نمی‌خواهد حق فلسطینیان را به رسمیت بشناسد.

النحال تصریح کرد که هدف از سفرهای پی درپی کری به رام‌الله و قدس، شنیدن خواسته‌های دو طرف فلسطینی و اسرائیلی برای بازگشت به روند سازش و نشان دادن این امر است که دولت آمریکا به پایان دادن به منازعه فلسطینی-اسرائیلی اهتمام دارد.

عضو شورای انقلابی جنبش فتح در ادامه سازمان‌های بین‌المللی بویژه دادگاه‌های جنایی را به ارجاع دادن سران رژیم اشغالگر به دادگاه‌های جنایی به دلیل ارتکاب جنایت علیه فلسطینیان فراخواند.

این در حالی است که پنج‌شنبه گذشته همزمان با سفر کری به رام‌الله واقع در کرانه باختری، مردم فلسطین در مقابل مقر تشکیلات خودگردان فلسطین تظاهرات کرده و در محکومیت سیاست‌های آمریکا در منطقه شعار دادند و از «محمود عباس» رئیس این تشکیلات خواستند تا در نشست با «شیمون پرز» رئیس رژیم صهیونیستی که قرار است یکشنبه آینده در اردن برگزار شود، شرکت نکند.
انتهای پیام/ر
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها