امروز : یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 18
۱۸:۰۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 103317
تاریخ انتشار: ۲۳ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 38
به گزارش خبرنگار قضایی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، علی مژدهی در نشست خبری امروز خود با خبرنگاران در خصوص نوسانات قیمت بازار گفت: در سال‌های ...

به گزارش خبرنگار قضایی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، علی مژدهی در نشست خبری امروز خود با خبرنگاران در خصوص نوسانات قیمت بازار گفت: در سال‌های اخیر به دلیل تحریم‌هایی که صورت گرفت، قیمت‌ها نوسانات زیادی پیدا کرد و ما برای ورود کالاها به مشکل برخورد کردیم. البته در این دولت تلاش شده تا مذاکرات مثبت و سازنده رفع تحریم صورت گیرد.

وی با اشاره به اینکه سازمان تعزیرات حکومتی آخرین حلقه رسیدگی به تخلفات افزود: ما در بحث تعیین قیمت و نظارت بازار دخالتی نداریم و تنها مرجع رسیدگی‌کننده و صادرکننده حکم هستم.

رئیس سازمان تعزیرات حکومتی با اشاره به اینکه در سال‌های اخیر ارزش ارز به یکباره افزایش پیدا کرد، گفت:‌ این مسئله باعث شد تا خودبه‌خود در بازار همه کالاهایی که با ارز پائین وارد شده بود با ارز بالا به فروش برسد.

مژدهی با اشاره به اینکه وزارت بهداشت، ناجا،‌اصناف و بازرگانی آنچنان که باید با ما همکاری نمی‌کنند، گفت: ما در کنار بازرسان اصناف بهداشت و دخانیات از شعبی که صبح‌ها در تهران داشتیم 20 تا 30 نفر را در قالب گشت کنار این افراد قرار می‌دادیم تا رسیدگی کنند و این کار باعث تعطیلی برخی از شعب شد.

وی در ادامه گفت:‌ در گذشته پرونده‌هایی در حوزه خودرو داشتیم که برای آنها جریمه‌های 100 میلیارد تومانی صادر شد و حتی در بخش لبنیات و پتروشیمی هم چنین پرونده‌هایی داشتیم.

رئیس تعزیرات حکومتی با اشاره به اینکه تذکر به متخلفان نتیجه مثبت داشت، گفت:‌ما در بازار تجریش در قالب تذکر وارد شدیم و زمانی که بررسی کردیم دیدیم همین تذکرات تأثیرگذار بوده است از سوی دیگر ما بازار میوه و تره بار خیابان شهرستانی را ساماندهی کردیم و اکنون به سراغ بازار و تره‌بار مرکزی میوه و تره بار رفتیم تا وضعیت آنجا را ساماندهی کنیم.

رئیس تعزیرات حکومتی با تاکید بر اینکه تلاش کردیم در بازار میوه و تره‌بار دلالی را کاهش دهیم، گفت: برخی افراد میوه را با قیمت پائین از کشاورزان می‌گرفتند و با قیمت بالا به دست مصرف‌کننده می‌رساندند و ما در همین رسیدگی‌ها با تهدید و جوّ‌سازی و حتی درگیری علیه همکاران خود مواجه شدیم.

مژدهی‌پور با اشاره به اینکه انتظار داریم یک بازار اسلامی و بدون تخلف داشته باشیم، گفت: ما هرچقدر هم تلاش کنیم، تا زمانی که سایر دستگاه‌های ذیربط با ما همکاری نکنند،‌فایده‌ای ندارند.

رئیس تعزیرات حکومتی با اشاره به بحث بازرسان افتخاری گفت:‌ البته ما به این افراد بازرس نمی‌گوئیم چون بازرسی مقدماتی دارد. از نظر ما این افراد همانگونه که وزیر دادگستری مطرح کرده اخبار و اطلاعات خود را به ما ارائه می‌دهد، در هر صورت همین امروز صبح هم در شورای معاونان در این خصوص بحث شد تا بتوانیم از منابع و اطلاعات عظیم مردمی استفاده کنیم.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها