امروز : یکشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 21
۱۷:۲۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 103347
تاریخ انتشار: ۲۳ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 21
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از یاسوج به نقل از روابط عمومی آموزش و پرورش استان کهگیلویه و بویراحمد، علی زرافشان ظهر امروز در نشست با ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از یاسوج به نقل از روابط عمومی آموزش و پرورش استان کهگیلویه و بویراحمد، علی زرافشان ظهر امروز در نشست با 700 نفر از مدیران مقطع متوسطه استان کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به این‌که هم‌اکنون پوشش تحصیلی دوره ابتدایی در کشور 98,5 درصد و متوسطه 76 درصد است، گفت: کیفیت‌بخشی به آموزش و توسعه آموزش‌ها مستلزم توانمندی و ایفای نقش مدیران به عنوان رهبران آموزشی است.

وی ادامه داد: تشکیل کارگروه‌های آموزشی و شورای معلمان در مدارس و آموزش‌های ضمن خدمت، یادگیری فراگیران را تسهیل خواهد کرد.

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش گفت: براساس سند تحول بنیادین آموزش و پرورش مدرسه محدود به ساختمان آموزشگاه نیست و کارکرد اجتماعی معلم یک هدف بزرگ است.

وی تصریح کرد: براساس آمارهای وزارت آموزش و پرورش تقاضا برای تحصیل در رشته علوم تجربی بیشتر از رشته‌های دیگر است و باید با فعالیت‌های مشاوره‌ای توزیع متوازن دانش‌آموزان در رشته‌های تحصیلی انجام شود.

زرافشان گفت: توزیع متوازن دانش‌آموزان و هدایت آن‌ها به ویژه در کار دانش و فنی و حرفه‌ای نیازهای کشور را برطرف خواهد کرد.

وی خاطرنشان کرد: هم‌اکنون از 850 هزار دانش‌آموز پایه سوم متوسطه 420 هزار نفر کاردانش و فنی و حرفه‌ای هستند که درصد بسیار خوبی است.

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش گفت: این میزان در پایه‌های دوم و سوم 41,5 درصد است.

انتهای پیام/2571/م/ض1002

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها