امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۱۱:۲۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 103349
تاریخ انتشار: ۲۳ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 38
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، سهراب کیهانی گفت: کنگره جراحی زنده آرتروسکوپیک آسیا با حضور ۱۱ نفر از استادان برجسته ایرانی و خارجی ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، سهراب کیهانی گفت: کنگره جراحی زنده آرتروسکوپیک آسیا با حضور ۱۱ نفر از استادان برجسته ایرانی و خارجی برگزار می‌شود که از این تعداد ۷ استاد از کشورهای آلمان، کره و هند در این کنگره شرکت کرده‌اند.
 
وی گفت: در جراحی آرتروسکوپیک، ابتدا با یک برش کوچک، یک دوربین باریک و بلند شبیه خودکار داخل مفصل قرار می‌گیرد که هم نور را به داخل مفصل می‌تاباند و آن را روشن می کند و هم تصویر داخل مفصل را می‌گیرد و روی مانیتور نشان می‌دهد.جراح با چرخاندن سردوربین به جهات مختلف، داخل مفصل را می‌بیند و سپس با برش های کوچک دیگری، وسایلی برای جراحی به درون مفصل می‌برد و همزمان در مانیتور آنها را می‌بیند و با کمک آنها جراحی می‌کند.
 
کیهانی افزود: بیماران پس از جراحی آرتروسکوپیک درد کمتری دارند و زودتر به کار و زندگی خود برمی گردند، پس از عمل هم معمولاً برای بهبود حرکات مفصل، به فیزیوتراپی کمتری نیاز دارند و از لحاظ ظاهری و زیبایی نیز زخم های جراحی آرتروسکوپیک کوچکتر است.
 
وی اظهار کرد: این کنگره برای نخستین بار ˈپیوند مینیسک زانو ˈرا به صورت آتروسکوپیک در ایران اجرا خواهد کرد که به این پیوند مینیسک زانو به صورت زنده به جهان ارائه می شود.
 
کیهانی با بیان اینکه این کنگره با اقبال جراحان ایرانی مواجه شده است افزود: 350 جراح و متخصص ایرانی دراین کنگره شرکت کرده‌اند تا روند و اجرای جراحی های زنده آتروسکوپیک را مشاهده کنند.
 
رئیس کنگره آتروسکوپیک ایران اضافه کرد: در این کنگره جراحی زانو و شانه به صورت زنده اجرا خواهد شد که شامل بازسازی رباط صلیبی قدامی و خلفی، پیوند مینیسک زانو، پیوند غضروف، جراحی آتروسکوپیک در رفتگی شانه و همچنین دررفتگی کشک زانو است.
 
کیهانی اضافه کرد: جراجی پیوند مینسیک زانو به صورت آتروسکوپیک برای نخستین بار در ایران توسط استاد برجسته از کشور کره صورت می‌گیرد.
 
به گفته وی ایران در منطقه خاورمیانه از نظر جراحی های آرتروسکوپیک از جایگاه بسیار مناسبی برخوردار است و در سطح جهانی از نظر علمی و پزشکی از پیشرفتهای قابل توجهی برخوردار است.
 
رئیس کنگره آتروسکوپیک ایران یادآور شد: شاهد این ادعا مقاله‌های اساتید ایرانی در ژورنال معتبر خارجی به چاپ رسیده است نشان از پیشرفتهای علمی و پزشکی ایران در این حوزه است.

کنگره جراحی زنده آتروسکوپیک آسیا در روزهای 23 و 24 مرداد با همکاری دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در بیمارستان اختر به مخاطبان ارائه می‌شود.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار