امروز : چهارشنبه ۱ شهریور ۱۳۹۶ - 2017 August 23
۰۹:۰۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 103352
تاریخ انتشار: ۲۳ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 22
به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمهدی قریشی نماینده ولی فقیه و امام جمعه ارومیه در مراسم

به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمهدی قریشی نماینده ولی فقیه و امام جمعه ارومیه در مراسم افتتاحیه سی‌ودومین دوره مسابقات قرآن، عترت و نماز دانش‌آموزان برگزیده سراسر کشور که روز گذشته در تالار شهید چمران دانشگاه ارومیه برگزار شد در سخنانی اظهار داشت: رحمت خداوند در جایی که قرآن تلاوت می‌شود و ذکر اهل بیت بیان می‌شود همواره نازل می‌شود.

وی ادامه داد: قرآن کریم نور است و در قرآن نیز به این موضوع اشاره شده است و می‌فرماید قرآن به پیامبر نازل شد تا مردم را از ظلمت به نور رساند و خداوند پیامبر (ص) را چراغ هدایت معرفی کرد و در قرآن خداوند بعد از خورشید پیامبر را به عنوان چراغ نور دهنده معرفی کرده است.

حجت‌الاسلام والمسلمین قریشی افزود: پیامبر چراغ و نور هدایت بشری است و همین نور است که روز قیامت به درد همه ما می‌خورد و در این روز تنها نور، قرآن و ایمان است که در جلوی مؤمنین حرکت می‌کند.

وی با بیان اینکه منافقین در روز قیامت افسوس چنین نوری را می‌خورند، یادآور شد: شما دانش‌آموزان در مسیری قرار دارید که علاوه بر دنیا در آخرت نیز شما را منور می‌سازد.

نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان غربی با بیان اهمیت اذان خاطرنشان کرد:‌ مسئله اذان نشانه حقانیت دین اسلام است و در روایات است که هر کس اذان می‌گوید در روز قیامت همه کسانی که صدای او را شنیده‌اند به اذان او شهادت می‌دهند.

حجت‌الاسلام والمسلمین قریشی با اشاره به اهمیت دعای پدر و مادر برای فرزندان اضافه کرد:‌ شما اگر بخواهید در همه مراحل زندگی موفق باشید یکی از راههای مؤثر خدمت به پدر و مادر است و بسیاری از بزرگان از چنین راهی یعنی خدمت به پدر و مادر به موفقیت‌های بزرگی رسیده‌اند.

به گزارش فارس علیرضا رادفر معاون سیاسی امنیتی استانداری آذربایجان غربی نیز در سخنانی بیان داشت: شما دانش‌آموزان در استانی آمده‌اید که 17 هزار جانباز و 2 هزار آزاده تقدیم این کشور کرده است و سرزمینی است که در آن پدران، اقوام و مذاهب مختلف شامل شیعه، سنی، آشوری و ارمنی در آن زندگی می‌کنند و سرزمین شهید باکری فرمانده قهرمان لشکر عاشورا است.

فریدون سیدمصطفوی مدیرکل آموزش و پرورش استان آذربایجان غربی نیز در سخنانی اظهار داشت:‌ خدا را شکر می‌کنیم که در سال اقتصاد و فرهنگ میزبان شما دانش‌آموزان برگزیده‌ای هستیم که آیات قرآن را از حفظ می‌خوانید و با مدح ائمه چشمه ولایت را جاری می‌سازید.

وی افزود:‌ امیدواریم در شأن شما دانش‌آموزان برگزیده سراسر کشور و در شهر شهیدان امینی و باکری میزبان خوبی باشیم.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار