امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۱۱:۰۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 103359
تاریخ انتشار: ۲۳ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 17
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، یکی از مقامات ارشد آمریکایی امروز، چهارشنبه، به سی ان ان اعلام کرد که با ورود ۱۳۰ مشاور نظامی آمریکا به ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، یکی از مقامات ارشد آمریکایی امروز، چهارشنبه، به سی ان ان اعلام کرد که با ورود ۱۳۰ مشاور نظامی آمریکا به شمال عراق برای ارزیابی بحران انسانی در این منطقه، آمریکا در حال بررسی گزینه خارج کردن هزاران نفر از ایزدی‌ها از کوه سنجار از طریق راه هوایی می‌باشد.
بر اساس این گزارش، هرگونه عملیات در عراق نیازمند تأییدیه «باراک اوباما» رئیس‌جمهور آمریکا است.
این مقام آمریکایی ادامه داد دلیل تمرکز بر گزینه هوایی به جای عملیات زمینی به واسطه این امر است که حمل و نقل زمینی زمان زیادی می‌برد و مسافت می‌تواند ایزدی‌ها را معرض خطرات بسیار زیادی قرار دهد، بعلاوه بسیاری از افراد در وضعیت جسمانی بسیار بدی هستند به طوریکه نمی‌توانند مسیر طولانی را طی کنند اما گزینه زمینی هنوز یک گزینه تحت بررسی است.
این مقام آمریکایی که خواست نامش فاش نشود ادامه داد که هم‌اکنون احتمال می‌رود که شمار اندکی از پرسنل نظامی آمریکا به کوه سنجار بروند تا بررسی دقیقی از اوضاع آنجا داشته باشند و اگر گزینه عملیات هوایی تأیید شود، به این مفهوم است که نیروهای زمینی آمریکا هم به کوه سنجار و هم میدان‌های هوایی اطراف آن فرستاده می‌شوند.
طبق این گزارش، این عملیات بعنوان یک مأموریت انسانی کوتاه مدت و نه مأموریت رزمی تلقی می‌شود. نظامیان آمریکایی همچون همیشه، حق دفاع از خود در مقابل حملات گروه تکفیری «داعش» را دارند. حملات هوایی آمریکا در حال حاضر با هدف تخریب مواضع داعش در اطراف کوه سنجار صورت می‌گیرد و آمریکا یک راهرو امنیتی در اطراف این منطقه به وجود آورده است تا محدوده هوایی برای بالگردهای نجات آمریکا و هواپیمای «وی ۲۲» به وجود آورد تا بتوانند به سمت کوه سنجار پرواز کنند و افراد را از آن منطقه خارج کنند.
این مقام آمریکایی ادامه داد که ۱۳۰ مشاور نظامی آمریکا، آغاز یک نیروی کار مشترک برای خروج ایزدی‌ها از کوه سنجار را شکل می‌دهند.

انتهای پیام/ق

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها