امروز : دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 23
۰۶:۴۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 103363
تاریخ انتشار: ۲۳ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 58
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از خبرگزاری فلسطینی "صفا"، منابع آگاه در مصر خبر دادند قاهره که نقش میانجیگری برای انجام مذاکرات

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از خبرگزاری فلسطینی "صفا"، منابع آگاه در مصر خبر دادند قاهره که نقش میانجیگری برای انجام مذاکرات آتش بس در غزه را ایفا می کند، پیشنهاد و بندهای جدیدی را برای توقف نهایی حملات رژیم صهیونیستی علیه غزه ارائه کرد.

به گفته این منابع آگاه، در این طرح جدید، بحث تاسیس فرودگاه و بندر در غزه و همچنین بحث تبادل اسرا به مدت یک ماه پس از اجرای آتش بس و بازکشت زندگی طبیعی به غزه به تعویق می افتد.

این پیشنهاد جدید همچنین بازگشایی گذرگاه‌ها بین اسرائیل و غزه در چارچوب پایان محاصره غزه را شامل می شود به گونه‌ای که تردد افراد، تبادل کالاها و مصالح ساختمانی بین کرانه باختری و غزه تسهیل می شود.

مصر در این طرح جدید خود همچنین بر افزایش تدریجی مسافت صید از 6 تا 12 مایل با هماهنگی بین تشکیلات خودگردان فلسطین و رژیم صهیونیستی و لغو منطقه حایل در شمال و شرق غزه با استقرار نیروهای امنیتی تشکیلات خودگردان فلسطین تاکید دارد.
 
این منابع آگاه به خبرگزاری فلسطینی "صفا" گفتند که این پیشنهاد مطالبات فلسطینی را پاسخ نمی دهد و هیات مذاکره کننده فلسطینی قصد تعدیل آن را دارد.

در همین ارتباط، محمود ابوعسکر، یکی از اعضای جنبش حماس اعلام کرد که مصر طرح جدید اصلاح شده ای را به هیات های دو طرف فلسطینی و اسرائیلی ارائه کرده است.

وی در ادامه افزود: ساعات آینده برای طرفین مذاکره کننده در قاهره حساس خواهد بود.

مصر رسما از هیات فلسطینی خواست تا با آتش بس 72 ساعت دیگر موافقت کند.

هیات فلسطینی نیز اعلام کرد که پیشنهاد مصر برای تمدید آتش بس در غزه را مورد بررسی قرار خواهد داد.
انتهای پیام/
 
 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها