امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 24
۱۸:۴۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 103373
تاریخ انتشار: ۲۳ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 21
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ;  به نقل از پایگاه خبری العهد، آیت الله سیستانی در پاسخ به نامه حزب الدعوه خواستار انتخاب رهبری با مقبولیت ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ;  به نقل از پایگاه خبری العهد، آیت الله سیستانی در پاسخ به نامه حزب الدعوه خواستار انتخاب رهبری با مقبولیت بالا در عراق شد.
پایگاه خبری العهد با انتشار تصویری از نامه آیت الله سیستانی در پاسخ به نامه حزب الدعوة در بیست و ششم ماه شعبان به مرجع شیعیان ارسال شده بود، نوشت که آیت الله سیستانی در این نامه از حزب الدعوة عراق خواسته تا هرچه سریع‌تر نخست وزیر جدیدی در عراق با مقبولیت بالا در سطح کشور انتخاب کند.
همچنین در این نامه تصریح شده که نخست وزیر جدید عراق باید سریع تر انتخاب شود و بتواند با دیگر رهبران سیاسی عراقی برای نجات کشور از خطر تروریسم، جنگ مذهبی و تجزیه که با آن مواجه است، همکاری کند.
این درحالی است که خبرگزاری فرانسه خبر انتشار این نامه را با عنوان «آیت الله سیستانی از نوری المالکی خواست تا از سمتش کناره گیری کند» منتشر کرد و این درحالی است که در متن نامه منتشر شده نامی از نوری المالکی نخست وزیر عراق آورده نشده است.

نوری المالکی پس از آنکه فواد معصوم رئیس جمهور عراق حیدر العبادی را به عنوان نخست وزیر معرفی کرد، این اقدام را برخلاف قانون دانست و تاکید کرد که به دادگاه فدرال شکایت می‌کند و تا زمان اعلام رای دادگاه فدرال در سمتش باقی خواهد ماند.

نوری المالکی و ائتلاف تحت رهبری وی تاکید دارند که به وی دلیل به دست آوردن بیشترین تعداد آرا شایسته معرفی برای نخست وزیری است اما همپیمانی ملی به عنوان بزرگترین ائتلاف پارلمانی در عراق حیدر العبادی را به عنوان مسئول تشکیل کابینه به رئیس جمهور معرفی کرد تا وی توسط معصوم مکلف به تشکیل کابینه شود.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار