امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۱۸:۴۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 10338
تاریخ انتشار: ۴ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۵۸
تعداد بازدید: 220
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس و به نقل از «آواپرس»، والی بلخ روز گذشته کلنگ ساخت ورزشگاه سرپوشیده «مزار شریف» که قرار است با ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس و به نقل از «آواپرس»، والی بلخ روز گذشته کلنگ ساخت ورزشگاه سرپوشیده «مزار شریف» که قرار است با کمک مالی یک میلیون دلاری جمهوری اسلامی ایران ساخته شود را به زمین زد.

والی بلخ هنگام انجام مراسم کلنگ‌زنی این ورزشگاه ضمن تشکر از جمهوری اسلامی ایران به خاطر تأمین مالی این پروژه گفت: از رئیس «کمیته ملی المپیک» افغانستان هم به دلیل امضای این پروژه با جمهوری اسلامی ایران، تشکر می‌کنم.

«عطا محمد نور» والی بلخ خطاب به جوانان ورزشکار این ولایت گفت: ما در خدمت شما هستیم و بهترین زمین و بهترین امکانات ورزشی را در خدمت شما قرار دادیم تا بتوانید در مسابقات پیروز شوید.

رئیس کمیته ملی المپیک افغانستان نیز در سخنانی گفت: من به سایر ولایات هم سفر کرده‌ام ولی بلخ را نسبت به همه ولایت‌ها در عرصه‌های مختلف به خصوص رشد و توسعه ورزش الگو می‌دانم که خود نشانه رهبری عالی والی بلخ بوده که چند قطعه زمین را در اختیار کمیته ملی المپیک قرار داده است.

«محمد ظاهر اغبر» رئیس کمیته ملی المپیک افغانستان با بیان اینکه این ورزشگاه باید 50 سال پیش ساخته می‌شد و امیدواریم روزی شاهد افتتاح این استادیوم باشیم، خاطرنشان کرد: خوشبختانه والی بلخ 2 قطعه زمین بسیار خوب را در اختیار کمیته ملی المپیک قرار دادند که در اینجا نقش اصلی را مقام ولایت و تأمین‌کننده این پروژه یعنی کشور ایران و نقش سوم را هم اداره ورزش افغانستان به نحو احسن انجام دادند.

معاون کنسولگری جمهوری اسلامی ایران در مزارشریف نیز پیرامون طرح و نقشه ورزشگاه سرپوشیده این ولایت گفت: این پروژه با هزینه یک میلیون دلار از سوی مؤسسه بسیج جمهوری اسلامی ایران پرداخت می‌شود.

«بدخش» معاون کنسولگری جمهوری اسلامی ایران از والی بلخ خواست که در کنار «کتابخانه فرهنگی فردوسی» و ورزشگاه، مجموعه نمایشگاه دائمی صنایع داخلی و خارجی را در آینده بنا کند.

وی با بیان اینکه نبود یک نمایشگاه دائمی در ولایت بلخ احساس می‌شود، گفت: ایجاد مرکز نمایشگاه دائمی برای تجار و بازرگانان افغانستان به روابط حسنه 2 کشور کمک می‌کند.

بدخش در ادامه افزود: جمهوری اسلامی ایران همیشه در کنار مردم مسلمان و برادر افغانستانی خود بوده و امیدواریم این ارتباطات به صورت جدی و مستمر بین 2 کشور وجود داشته باشد تا بتوانیم به شکل کامل‌تری این روابط را با هم گسترش و توسعه دهیم.

روابط ایران و افغانستان به دلیل مشترکات زیاد در تاریخ، فرهنگ زبان و دین همواره بسیار دوستانه بوده است و جمهوری اسلامی ایران به عنوان کشوری همسایه و برادر تا کنون در بخش‌های مختلف و زیربنایی در افغانستان به این کشور کمک کرده و در افغانستان سرمایه‌گذاری‌های زیادی داشته است.

هفته گذشته در سفر مقامات قضایی افغانستان به ایران علاوه بر امضای 2 توافقنامه بین سیستم قضایی 2 کشور، جمهوری اسلامی ایران در مورد انتقال گروهی از زندانیان افغان به این کشور ابراز آمادگی کرد.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها