امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۱۶:۵۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 103388
تاریخ انتشار: ۲۳ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 35
«نبیل رشوان»، کارشناس مصری امور روسیه در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در قاهره تصریح کرد: سفر «عبد الفتاح السیسی»، رئیس ...

«نبیل رشوان»، کارشناس مصری امور روسیه در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در قاهره تصریح کرد: سفر «عبد الفتاح السیسی»، رئیس جمهوری مصر به روسیه را باید ادامه روابط قدیمی و گسترده قاهره – مسکو دانست که هیچ‌گاه بین دو طرف از جمله نیروهای مسلح دو کشور قطع نشده است.

رشوان افزود: با این حال این سفر به این جهت که تجدیدی بر روابط تاریخی بین دو طرف شمرده می‌شود، گامی مثبت و مهم در تاریخ روابط خارجی مصر است و نشان می‌دهد که مصر در عرصه سیاست خارجی به سمت چند قطب گرایی حرکت می‌کند، به ویژه آنکه شاهد تحولات گسترده در منطقه از جمله جهان عرب هستیم.

این کارشناس امور روسیه همچنین گفت: صرف نظر از موارد فوق الذکر، همکاری اقتصادی روسیه و مصر در عرصه اقتصادی از اهمیت بسیاری برخوردار است، به همین دلیل این سفر برای دو طرف در عرصه همکاری‌های مشترک نیز مفید و سازنده خواهد بود.

رشوان خاطر نشان کرد که 40 درصد از تسلیحات در اختیار نیروهای مسلح مصر درحال حاضر ساخت روسیه است و تحولات اخیر جاری در لیبی و موضع هماهنگ روسیه با مصر در خصوص این تحولات و خطر آنها برای امنیت ملی مصر و منطقه شمال آفریقا موجب می‌شود تا توجه مسکو به تسلیح ارتش مصر بیش از پیش افزایش یابد تا توان مقابله با این تحولات خطرناک را داشته باشد.

وی تاکید کرد: قاهره و مسکو، هر دو به چنین سفرها و روابطی نیاز دارند و توسعه این روابط بدون تردید به سود دو طرف خواهد بود، به ویژه مصر که کمک خواهد کرد، از وابستگیش به آمریکا بکاهد.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها