امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۰۹:۱۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 10339
تاریخ انتشار: ۴ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۵۸
تعداد بازدید: 133
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «نیکولای پاتروشیف» دبیر شورای امنیت روسیه که چند روز قبل شخصا پاسخ کتبی رئیس جمهوری روسیه به ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «نیکولای پاتروشیف» دبیر شورای امنیت روسیه که چند روز قبل شخصا پاسخ کتبی رئیس جمهوری روسیه به نامه اخیر "باراک اوباما" را به وی تحویل داد، در مصاحبه با روزنامه «کامرسانت» به جزییاتی از این پیام اشاره کرد.

پاتروشیف اعلام کرد که نظریه اصلی مطرح شده در این پیام بر ضرورت تقویت و توسعه همه جانبه روابط دوجانبه و توسعه گفت‌وگوی «صاقانه و بر اساس اعتماد متقابل» بین واشنگتن و مسکو تاکید دارد.

به گفته دبیر شورای امنیت روسیه، در نامه پوتین بطور مشخص یادآوری شده است که ضرورت دارد تا از بروز محرک‌های جدیدی که ممکن است در روابط بین روسیه و آمریکا تاثیر منفی بگذارد، ممانعت به عمل آید.

وی همچنین با اعلام اینکه در این نامه بطور مشخص یه مسئله سپر موشکی و کنترل تسلیحات اشاره شده است، اعتراف کرد: مقامات مسکو و واشنگتن هنوز نتوانسته‌اند راهی برای حل و فصل مشکلات مربوط به سپر موشکی که مورد قبول هر دو طرف باشد، دست یابند.

پاتروشیف تاکید کرد: ولادیمیر پوتین دستور داده تا پیشنهاداتی را در خصوص موارد مورد اختلاف دو طرف تهیه کنند که در آینده نزدیک به طرف آمریکایی ارائه داده خواهد شد.

"یوری اوشاکوف" مشاور رئیس‌جمهوری روسیه نیز روز جمعه در کنفرانس مطبوعاتی در مسکو در خصوص محتوای پیام پوتین برای اوباما یادآور شد که در پاسخ رئیس‌جمهوری روسیه برای همتای آمریکایی اش، ارزیابی دقیقی از اوضاع پیرامون سپر موشکی صورت گرفته که نشان دهنده اختلاف بسیار زیاد مواضع مسکو با دیدگاه طرف آمریکایی در این رابطه است.

دبیر شورای امنیت روسیه روز چهارشنبه پیام کتبی رئیس‌جمهوری این کشور را به باراک اوباما تحویل داد. وی همچنین در جریان سفر خود به واشنگتن با "توماس دونیلون"مشاور امنیت ملی رئیس جمهوری آمریکا، "چاک هیگ" وزیر دفاع  و "ویلیام برنز" معاون وزیر امور خارجه این کشور نیز دیدار و مذاکره کرد.
انتهای پیام/آ.
برچسب ها:
آخرین اخبار