امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۱۰:۲۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 103391
تاریخ انتشار: ۲۳ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 49
سرلشکر «سامح سیف الیزل»، کارشناس امور نظامی مصر در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در قاهره تصریح کرد: طرح توسعه کانال سوئز و ...

سرلشکر «سامح سیف الیزل»، کارشناس امور نظامی مصر در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در قاهره تصریح کرد: طرح توسعه کانال سوئز و احداث کانالی به موازات آن نیازمند موافقت نیروهای مسلح بود، چون این طرح بیانگر یکی از گرایشات استراتژی امنیت ملی مصر است.

الیزل در این خصوص توضیح داد که طرح توسعه کانال سوئز در زمان ریاست جمهوری «محمد مرسی» ارائه شده بود، اما حفر کانالی به موازات کانال کنونی به معنای تهدید صحرای سینا است که خطری بزرگ علیه امنیت ملی مصر به وجود می‌آورد.

این کارشناس امور نظامی افزود:‌ اکنون طرح تغییر کرده و به جای حفر کانالی به موازات کانال سوئز مقرر شده تا این کانال در مناطقی که مورد نیاز است، توسعه یابد، چون در مواردی مشاهده شده که برخی مناطق کانال با ترافیک سنگین کشتی‌ها مواجه است و ساعات انتظار برخی کشتی‌ها در منطقه «البحیرات» به 11 هم کشیده شده و این بسیاری از کشتی‌ها از تردد در کانال منصرف کرده که ضربه‌ای بزرگ به درآمدهای ملی است، از سوی دیگر اندیشیدن به حفر کانال موازی غیر از تهدیدات امنیتی، وقت زیادی را طلب می‌کند که به سود منافع ملی مصر نیست.

الیزل ادامه داد: اجرای این طرح درآمدهای بسیاری برای مصر در آینده به همراه دارد، چون موجب جذب سرمایه و سرمایه‌گذار و ایجاد فرصت‌های شغلی برای جوانان مصری می‌شود و رئیس جمهوری مصر به این جهت که از اهمیت این طرح آگاه بود، اجرای آن را به نیروهای مسلح مصر واگذار کرد که موسسه و نهادی منضبط است و به خوبی از اهمیت اجرای این طرح آگاه است.

این کارشناس امور نظامی مصر خاطر نشان کرد که مصر دارای معیارهایی برای امنیت ملی خویش است که السیسی به خوبی به آنها آگاه است و تنها نیروهای مسلح توان پیاده کردن این طرح‌ها را دارند.

الیزل تاکید کرد که ما به خوبی می‌دانیم که هم اکنون در وضعیت آتش بس با دشمن صهیونیستی قرار داریم و نیروهای مسلح مصر باید همواره آماده دفاع از کشور و عبور از سینا و دفاع از مصر باشند و حفر این کانال کمک بسیاری در این راه به مصر خواهد کرد.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها