امروز : جمعه ۳ آذر ۱۳۹۶ - 2017 November 24
۲۱:۲۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 103420
تاریخ انتشار: ۲۳ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 111
به گزارش خبرنگار فعالیت‌های قرآنی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; دوره آموزشی توجیهی کاروان قرآنی جمهوری اسلامی ایران اعزامی به حج تمتع از صبح ...

به گزارش خبرنگار فعالیت‌های قرآنی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; دوره آموزشی توجیهی کاروان قرآنی جمهوری اسلامی ایران اعزامی به حج تمتع از صبح امروز چهارشنبه 22 مرداد‌ماه در سازمان اوقاف و امور خیریه آغاز شد.

آرزوی هر قاری و حافظ اعزام به سفر حج است

در این برنامه «سید‌علی سرابی» قائم‌مقام کمیته اعزام و دعوت از قاریان سفر حج را آرزوی یک قاری و حافظ دانست و گفت: یکی از آرزوهای قاریان و حافظان قرآن این است که در این سفر شرکت کنند و خاطره و حلاوت آن همیشه در روحشان باقی می‌ماند. همچنین برخی از دوستان که در جمع اعضای کاروان قرار نگرفته‌اند همواره به نزد ما می‌آیند و اشک می‌ریزند پس شما هم آنها را فراموش نکنید.

وی این سفر را یک مأموریت قرآنی عنوان کرد و گفت: در این سفر شما هم اعمال عبادی خود را به جا می‌آورید و هم یک مأموریت قرآنی دارید که آن هم عبادت است. باید بگویم سفر حج با سایر سفرهای تبلیغی تفاوت دارد زیرا یکی از سازنده‌ترین عبادات در این سفر انجام می‌شود.

این سفر حساسیت‌های ویژه‌ای دارد و وظیفه شما سنگین است

وی با اشاره به ضرورت فعالیت مطلوب قاریان قرآن در سفر حج گفت: این مأموریت حساسیت‌های ویژه‌ای دارد زیرا در شرایط عجیب جهان امروز و فشارهایی که از جانب مسلمانان و غیر مسلمانان به انقلاب اسلامی و شیعیان وارد می‌شود شما وظیفه سنگین‌تری نسبت به ادوار گذشته برعهده دارید، زیرا حرکاتی که امروز دیده می‌شود در طول تاریخ سابقه نداشته است. البته واضح است که این کارها به دلیل نگرانی دشمنان از پیشرفت روزافزون انقلاب اسلامی و شیعیان است.

کمترین خطای شما در حج به پای انقلاب و شیعیان نوشته می‌شود

وی با اشاره به نگاه‌های بغض‌آلود برخی از حجاج به شیعیان و ایرانی‌ها گفت: هنگامی که شما به خارج از کشور خصوصاً حج اعزام می‌شوید گمان نکنید که در بین یک امت یک دست اسلامی هستید در آنجا نگاه‌های بغض‌‌آلود به شیعیان و خصوصاً مبلغان انقلاب اسلامی وجود دارد و شما سنگینی این نگاه‌ها را احساس می‌کنید. حتی گاهی می‌شود که در اماکن مقدس مکه و مدینه به شما توهین می‌کنند و بدانید کوچکترین خطایی که از شما سر بزند آن را به پای انقلاب اسلامی و همه شیعیان و ایرانی‌ها می‌گذارند.

انتخاب هفت حج اولی از طریق آزمون بی‌سابقه است

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در ادامه این برنامه «محمد‌تقی میرزاجانی» مسئول دبیرخانه کمیته اعزام به ارائه گزارشی از روند انتخاب اعضای کاروان نور پرداخت و گفت: امسال هفت نفر از اعضای کاروان از مسیر آزمون برای اعزام به حج انتخاب شدند و همه این هفت نفر حج اولی هستند که این اتفاق امسال برای اولین بار رخ داده است، البته در کنار این افراد یک حافظ و یک گروه تواشیح پنج نفره به همراه تعدادی از اساتید و قاریان بین‌‌المللی در قالب یک کاروان 20 نفره به حج اعزام می‌شوند.

«محمد‌حسین سعیدیان» قاری بین‌‌المللی قرآن کریم یکی دیگر از سخنرانان این مراسم بود و گفت: من تجربه این سفر را بسیار دارم و از 18 سالگی به سفر حج اعزام شده‌ام باید بگویم خوشا به حال شما که به این سفر معنوی دعوت شده‌اید.

کسی که به حج اعزام می‌شود میهمان خداست و هدیه‌اش آمرزش است

سعیدیان سرزمین وحی را سرزمینی مقدس که همه انبیاء و اولیاء الهی در آن عبادت کرده‌اند بیان کرد و گفت: زمانی که مادر حضرت موسی(ع) وی را در صندوقی قرار داد و در آب نیل رها کرد این صندوق سالها به عنوان عاملی برای استجابت دعا و پیروزی مؤمنان استفاده می‌شد. در دوران بنی اسرائیل هنگامی که می‌خواستند به دشمنان غلبه کنند این صندوق را در مقابل سپاه قرار می‌دادند حال شما در این سفر به مکانی گام می‌گذارید که توسط حضرت ابراهیم(ع) تجدید‌بنا شده و همه انبیاء و اولیاء الهی در آن عبادت کرده‌اند. باید بگویم آنجا محل استجابت دعاست و کسی که به این سفر می‌رود همای سعادت بر دوشش نشسته، میهمان خداست و هدیه این میهمانی آمرزش گناهان است.

نکاتی که عدم رعایتش حج را بی‌ارزش می‌کند

وی با اشاره به ضرورت رعایت سه نکته توسط حجاج گفت: روایت است اگر کسی این سه نکته را رعایت نکند حج او ارزش ندارد. اول داشتن تقوا و پرهیز، دوم حلم که موجب کنترل خشم می‌شود و خوش رفتاری با دوستان.

در این سفر مأمور هستید پس مراقب جسم خود باشید

سعیدیان با توصیه اعضای کاروان نور به مراقبت از جسم و حنجره گفت: شما از سوی یک نهاد برای انجام مأموریت به حج اعزام می‌شوید، بدانید شما برای این کار اجیر شده‌اید و وظیفه دارید با مراقبت از خود آمادگیتان برای تلاوت را حفظ کنید.

انتهای پیام/ م.ا

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها