امروز : جمعه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 27
۰۹:۵۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 103432
تاریخ انتشار: ۲۳ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 27
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از بجنورد آیت‌الله محسن اراکی ظهر امروز در همایش جهان اسلام، مکر تکفیر و راه‌های برون رفت از آن با تاکید ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از بجنورد آیت‌الله محسن اراکی ظهر امروز در همایش جهان اسلام، مکر تکفیر و راه‌های برون رفت از آن با تاکید بر حفظ وحدت مسلمانان اظهار کرد: مسلمانان کوشش خود را برای  وحدت بخشیدن به صفوف اسلام و اسلامیان و دفع فتنه‌ها به کار برند.

وی افزود: مسلمانان می‌بایست از آنچه که باعث پراکندگی در صفوف و وحدت مسلمانان و مانع از وحدت و یکپارچگی ایشان در رویارویی با دشمن شده پرهیز کنند.

دبیر کل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی از جنگ مذهبی و اعتقادی بین مسلمانان به عنوان  فتنه دشمنان اسلام یاد کرد.

وی با یادآوری اینکه قطعاً حفظ وحدت جامعه اسلامی و اصل اسلام از وظایف است گفت: وحدت در جامعه اسلامی از تکالیف اصلی مسلمانان است و هر گونه ایجاد اختلاف شرک محسوب می‌شود.

اراکی ادامه داد: پایه و اساس نظام جمهوری اسلامی بر اساس وحدت بوده از این رو نبایستی اجازه داد تا به وحدت مسلمانان خللی وارد شود.

وی یکی از مهم‌ترین وظایف همه مسلمانان بیدار و آگاه را در شرایط کنونی تبعیت از دین و دستورات ائمه اطهار،) برای حفظ وحدت جامعه اسلامی دانست.

به گفته دبیر کل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی  حفظ وحدت در بین مسلمانان بر اساس رهنمودهای رهبری به عنوان یک  دیپلماسی در اولویت اصلی مجمع جهانی تقریب مذاهب قرار دارد.

وی تلاش برای وحدت در بین مسلمانان را  یک تکلیف برای همه آحاد جامعه عنوان کرد.

اراکی با تاکید بر اینکه انقلاب اسلامی ایران تحولی بزرگ در جهان اسلام و نقطه عطفی در تقویت وحدت اسلام ایجاد کرد یادآور شد: از این دستاورد بزرگ بایستی همواره مراقبت کرد.

به گزارش فارس، همایش جهان اسلام، مکر تکفیر و راه‌های برون رفت از آن در دانشگاه پیام نور بجنورد برگزار شد.
انتهای پیام/63002/ل40

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار