امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۰۵:۳۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 103437
تاریخ انتشار: ۲۳ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 80
به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، مراسم نکوداشت استاد سید حسن حسینی در فرهنگ سرای آفتاب برگزار می‌شود. در این

به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، مراسم نکوداشت استاد سید حسن حسینی در فرهنگ سرای آفتاب برگزار می‌شود.

در این مراسم کتاب «گنجشک و جبرئیل» سیدحسن حسینی از سوی اسماعیل امینی، اصغر معاذی مهربانی و تنی چند از شاعران، بازخوانی و نقد و بررسی می‌شود.

بنابراین گزارش، کتاب «گنجشک و جبرئیل»، مجموعه گرانبهایی است که در آن واقعه عاشورا از نگاه شاعر و در قالب 31 قطعه شعر نو به تصویر کشیده شده است و در آن تفاسیر و تعابیر نابی از مردانگی و شجاعت حضرت سیدالشهداء(ع)،غیرت حضرت اباالفضل(ع) و صبر حضرت زینب(س)ذکر شده که هریک از آنها به تنهایی دریایی از معانی است.

این گزارش می‌افزاید: «سیدحسن حسینی» در این مجموعه از حدیث متواتر باران،زیارت نواحی مقدس، چشم ذوالجناح و کرامت سرخ حسین(ع) می‌گوید.

شایان ذکر است رهبر فرزانه انقلاب درباره مرحوم سید حسن حسینی می‌فرمایند: این انسان فرزانه و آزاداندیش و این مومن  پارسا و با فضیلت،یکی از نمونه های برجسته امروز و یکی از امیدهای آینده بود.درشعر و ادب و نیز پژوهش و تاملات محققانه،خرد و ذوق و ابتکار،شاخصه کار او بود.مشاهده فرآورده های ذهن خلاق او همواره برای اینجانب اعجاب آور و تحسین برانگیز بود. درگذشت او خسارت بزرگی به اصحاب هنر و ادب است.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها