امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 20
۰۰:۲۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 103439
تاریخ انتشار: ۲۳ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 17
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، هادی زند با اعلام این خبر گفت: به مناسبت 23 مرداد همزمان با سالروز ترویج فرهنگ پهلوانی ورزش‌های ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، هادی زند با اعلام این خبر گفت: به مناسبت 23 مرداد همزمان با سالروز ترویج فرهنگ پهلوانی ورزش‌های زورخانه‌ای ویژه برنامه‌هایی به همت معاونت فرهنگی و اجتماعی شرکت بهره‌برداری مترو تهران با عنوان فرهنگ پهلوانی در ایستگاه‌های منتخب برگزار می‌شود.

قائم مقام معاونت فرهنگی و اجتماعی شرکت بهره برداری مترو تهران در خصوص اهمیت جایگاه زورخانه‌ها در جامعه اظهار داشت: در گذشته‌های نه چندان دور، زورخانه‌ها به عنوان اولین پایگاه‌های تأمین اجتماعی بودند. اولین شورای حل اختلاف در همین زورخانه‌ها وجود داشت و پهلوانان در تصمیم‌گیری‌های راهبردی اجتماعی، سیاسی و اقتصادی شرکت داشتند و به نیازمندان رسیدگی می‌کردند اما متاسفانه در حال حاضر ارزش‌های پهلوانی در جامعه کمرنگ شده به طوری که در طول سال به برگزاری یک یا چند جشن گلریزان برای پهلوانان قدیمی در زورخانه‌ها بسنده می‌شود.

زند با تأکید بر اینکه متولیان فرهنگی در راستای ترویج فرهنگ پهلوانی باید گام‌های ارزشمندی بردارند، تصریح کرد: مترو تهران به عنوان بزرگترین سازه اجتماعی شهر تهران بستری مناسب در جهت ترویج فرهنگ پهلوانی و جوانمردی است و معاونت فرهنگی و اجتماعی شرکت بهره برداری مترو تهران به منظور آشنا سازی شهروندان با این فرهنگ غنی ویژه برنامه‌هایی را با حضور ورزشکاران نوجوان و نیز مرشدان زورخانه ای همراه با ضرب و زنگ در ایستگاه های تجریش و ارم سبز برگزار می کند.

قائم مقام معاونت فرهنگی و اجتماعی شرکت بهره برداری مترو تهران خاطرنشان کرد: چنین اقداماتی تنها نقطه آغاز یک حرکت فرهنگی است که مفهوم پهلوانی را از گود زورخانه به میان اجتماع می‌برد. در همین راستا از عزیزانی که با رفتار جوانمردانه خود عناصر هویت بخش آیین پهلوانی را به نمایش گذاشته‌اند، باید تجلیل شود تا معنای واقعی پهلوانی را به مردم انتقال یابد.

انتهای پیام/ک

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها