امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۱۰:۴۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 103442
تاریخ انتشار: ۲۳ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 23
به گزارش خبرنگار فعالیت‌های قرآنی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، مراسم تجلیل از دست‌اندرکاران برگزاری بیست‌ودومین نمایشگاه بین‌المللی قرآن

به گزارش خبرنگار فعالیت‌های قرآنی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، مراسم تجلیل از دست‌اندرکاران برگزاری بیست‌ودومین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم امروز 22 مردادماه با حضور حجت‌الاسلام «محمدرضا حشمتی» رئیس نمایشگاه قرآن در باغ موزه دفاع مقدس برگزار شد.

در ابتدای این مراسم، «یوسف افراش» به تلاوت آیاتی از قرآن کریم پرداخت.

آمادگی شهرداری تهران برای همکاری با معاونت قرآنی ارشاد

سپس «جواد خضرایی» مدیر باغ موزه دفاع مقدس با تقدیر از مسئولان برگزاری نمایشگاه قرآن، تصریح کرد: برپایی نمایشگاه بین‌المللی قرآن در باغ موزه دفاع مقدس تجربه بسیار خوبی بود چرا که قرآن و دفاع مقدس قرابت بسیاری دارند که می‌تواند تبیین این دو تأثیرگذاری بسیاری در ارتقای فعالیت‌های قرآنی داشته باشد.

وی با بیان اینکه معنویات نمایشگاه قرآن فضای باغ موزه دفاع مقدس را متحول کرد، ادامه داد: در آیات الهی جهاد، ایمان و عترت در کنار هم آمده است به طوری که دفاع از مسلمانان و حفظ کیان اسلام مورد سفارش قرار گرفته است.

خضرایی با اشاره به اینکه تمامی رزمندگان اسلام در هشت سال دفاع مقدس به نوعی با قرآن مأنوس بودند، تصریح کرد: برگزاری نمایشگاه قرآن در باغ موزه دفاع مقدس با وجود اینکه تجربه اول همکاری معاونت قرآن با شهرداری تهران بود اما توانست در جذب مخاطب مؤثر عمل کند به طوری که در روزهای پایانی برگزاری نمایشگاه قرآن شاهد حضور پررنگ اقشار مختلف جامعه در باغ موزه دفاع مقدس بودیم.

مدیر باغ موزه دفاع مقدس خواستار تداوم همکاری شهرداری تهران با معاونت قرآن وزارت ارشاد شد و گفت: برگزاری نمایشگاه قرآن امسال نخستین تجربه همکاری شهرداری تهران با معاونت قرآن ارشاد است که البته شهرداری تهران برای گسترش فرهنگ قرآنی و ارتقای فعالیت‌های قرآنی آماده هر گونه خدمت رسانی است.

برگزاری نمایشگاه قرآن در باغ موزه دفاع مقدس تجربه خوبی بود

در ادامه این مراسم، حجت الاسلام «حشمتی» با بیان اینکه برگزاری نمایشگاه قرآن در جوار شهدای هشت سال دفاع مقدس توفیق بزرگی بود، خاطر نشان کرد: مسئولان باغ موزه دفاع مقدس با مدیریت جهادی امکان برپایی نمایشگاه قرآن در این فضای معنوی را فراهم کردند که البته در این راستا شهرداری مناطق 3، 6 و 7 به طور مستقیم با ما همکاری داشتند که جا دارد از زحمات آنها تقدیر شود.

وی با اشاره به فعالیت‌های صورت گرفته در نمایشگاه قرآن امسال، ادامه داد: در این نمایشگاه چندین نشست تخصصی، همایش‌های مختلف از جمله بزرگداشت بزرگ بانوی اسلام حضرت خدیجه(س)، بانوان و دختران عفیف و همچنین برنامه‌های گوناگون برگزار شد که هر کدام از آنها منشأ خیر و برکت بوده است.

رئیس بیست‌ودومین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم گفت: شهرداری تهران با کمک سازمان نوسازی عباس آباد مجموعه‌ای تدارک دیده که امیدواریم با برنامه‌ریزی این مجموعه که برای برگزاری نمایشگاه دائمی در نظر گرفته شده است، به زودی آماده شود.

نقاط ضعف و قدرت نمایشگاه و همچنین سلایق مخاطب شناسایی شود

پس از آن «برزین ضرغامی» قائم مقام نمایشگاه قرآن با بیان اینکه برگزاری نمایشگاه قرآن حاصل تلاش تمامی مسئولان بوده است، تصریح کرد: برای برگزاری نمایشگاه قرآن امسال زمان کافی وجود نداشت به همین جهت نتوانستیم به طور شایسته و آنگونه که در شأن قرآن بود، این نمایشگاه را برگزار کنیم.

ضرغامی با اشاره به اهمیت بررسی نقاط ضعف و قدرت نمایشگاه قرآن، گفت: برای برگزاری بهتر نمایشگاه قرآن سال آینده باید برنامه‌ریزی کرد و با شناسایی و تقویت نقاط قوت و رفع نقاط ضعف نمایشگاه قرآن سال آینده را پربارتر از گذشته برگزار کنیم.

وی با بیان اینکه محصولات عرضه شده در نمایشگاه قرآن باید برآیندی از بهترین دستاوردهای قرآنی جامعه باشد، ادامه داد: نمایشگاه بین‌المللی قرآن باید طوری برگزار شود که بتواند در ترویج سبک زندگی و ارتقای فعالیت‌های قرآنی مؤثر باشد که در این راستا شناسایی مخاطبان و برنامه‌ریزی بر اساس نیاز و سلیقه آنها از اهمیت بسیاری برخوردار است.

قائم مقام نمایشگاه قرآن با اشاره به اینکه تمامی فعالیت‌های قرآنی باید منجر به رفتاری حرفه‌ای شود، افزود: امیدواریم با همکاری تمامی نهادها به ویژه شهرداری تهران نمایشگاه قرآن بهتری در سال آینده برگزار کنیم که مورد استقبال جامعه قرار گیرد.

در پایان این مراسم نیز از تمامی مسئولان و دست‌اندرکاران برگزاری نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم تقدیر شد.
انتهای پیام/ آ

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها