امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۱۷:۳۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 103449
تاریخ انتشار: ۲۳ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۱۱:۳۵
تعداد بازدید: 184
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از وزارت بهداشت، وزیر بهداشت در نشست اعضای شورای عالی نظام پرستاری که بعد از ظهر چهارشنبه در وزارت

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از وزارت بهداشت، وزیر بهداشت در نشست اعضای شورای عالی نظام پرستاری که بعد از ظهر چهارشنبه در وزارت بهداشت برگزار شد، پس از استماع نظرات اعضای این شورا و مشکلات مطروحه در حوزه پرستاری گفت: قبول داریم که این حوزه با مشکلات زیادی روبروست و در بسیاری از بیمارستانها پرستارانی هستند که چندین ماه کارانه های خود را دریافت نکرده اند اما همچنان پر تلاش به کار خود ادامه می دهند.

 هاشمی به  کمبود نیروی پرستاری در کشور اشاره کرد و گفت: از نظر نسبت پرستار به تخت از بسیاری از کشورها ، فاصله داریم.
وی گفت: برای رفع این مشکل در جلسات متعدد با معاونت نظارت راهبردی ریاست جمهوری و هیات دولت همواره پیگیر رفع این مشکل بوده و هستم ولی در حال حاضر دولت نیز با کمبود اعتبارات در خزانه، مشکل شرایط بین المللی خاص از جمله کاهش درآمدهای حاصل از فروش نفت، مشکل کمبود اعتبارت برای پرداخت یارانه ها و دیگر مشکلات روبروست که امیدواریم این مشکلات بزودی مرتفع شود.
هاشمی همچنین در مورد اجرای قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری که مورد درخواست اعضای شورای عالی نظام پرستاری بود گفت: در حال حاضر اطلاع دقیقی از اینکه چه میزان اعتبار برای اجرای این قانون نیاز است، نداریم و بهتر است این قانون ابتدا در چند بیمارستان و چند استان به صورت پایلوت اجرا و سپس در صورت محرز شدن موفقیت اجرای آن ، در سایر استانها اجرا شود.
وزیر بهداشت همچنین موافقت خود را در مورد صدور پروانه صلاحیت حرفه ای پرستاران اعلام کرد و گفت: همانگونه که مجوز صدور پروانه صلاحیت حرفه ای به سازمان نظام پزشکی واگذار شده است با واگذاری این مسئولیت به سازمان نظام پرستاری نیز موافق هستیم.
وزیر بهداشت همچنین در خصوص سازماندهی آموزش های ضمن خدمت پرستاران نیز آمادگی دانشگاههای علوم پزشکی را برای ارائه آموزش های لازم به پرستاران اعلام کرد.
وزیر بهداشت همچنین به نقش موثر پرستاران در کمک به حوزه نظارتی ستاد وزارت بهداشت اشاره کرد و گفت: در این خصوص پرستاران می توانند در نظارت بر طرح تحول نظام سلامت در بیمارستانها ما را یاری دهند.
وی یادآور شد: نظارت در خصوص مقیمی پزشکان در طرح تحول نظام سلامت از هفته گذشته در اراک و سپس تبریز  آغاز شده  و تیم های درمانی قرار است به طور نامحسوس از بیمارستانهای کشور بازدید کنند و قطعاً پرستاران در این زمینه می توانند به تیم های نظارت کمک مضاعفی کنند.

تشکیل تیم اجرای قانون تعرفه گذاری 

محمد میرزابیگی، معاون پرستاری وزارت بهداشت نیز از تشکیل تیم اجرای قانون تعرفه گذاری در سازمان نظام پرستاری خبر داد.

وی افزود: یکی از بهترین و مهمترین دستاوردهای نشست اعضای شورای عالی نظام پرستاری با وزیر بهداشت ایجاد انسجام و هماهنگی میان وزارت بهداشت و جامعه پرستاری است.

وی بررسی مشکلات موجود در نظام پرداخت پرستاران را از دیگر موارد بررسی شده در این نشست عنوان کرد و گفت: مقرر شد تا تیمی برای فراهم کردن مقدمات اجرای قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری در تعدادی از بیمارستان ها به منظور کارشناسی میزان اعتبارات لازم در این خصوص و نظارت بر آن ایجاد شود.

معاون پرستاری در ادامه تبیین راهکارهایی برای رفع کمبود نیروی پرستاری را از دیگر موارد بررسی شده در این نشست بیان کرد و افزود: صدور پروانه صلاحیت حرفه ای برای پرستاران از دیگر نتایج خوب این نشست است.

میرزابیگی بر جایگاه پرستاری در نظام سلامت و ایجاد اطمینان در حمایت از پرستاران تاکید کرد و گفت: باید آموزش های ضمن خدمت پرستاران افزایش یابد.

وی بر ضرورت تعامل هر چه بیشتر میان سازمان نظام پرستاری و وزارت بهداشت تأکید کرد و افزود: وجود یک برنامه عملیاتی منسجم و مشخص برای پیشبرد اهداف این نشست، لازم و ضروری است.

 در این نشست که در ستاد وزارت بهداشت برگزار شد معاون پرستاری وزیر بهداشت، رئیس سازمان نظام پرستاری و اعضای شورای عالی نظام پرستاری حضور داشتند.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها