امروز : چهارشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 24
۰۷:۲۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 10346
تاریخ انتشار: ۴ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۵۹
تعداد بازدید: 152
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، علی‌رغم اینکه آمریکا مهم‌ترین متهم حملات خرابکارانه سایبری و همینطور اصلی‌ترین مانع تدوین ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، علی‌رغم اینکه آمریکا مهم‌ترین متهم حملات خرابکارانه سایبری و همینطور اصلی‌ترین مانع تدوین قوانین بین‌المللی برای مقابله با این گونه اقدامات است، رسانه‌های این کشور طی روزهای گذشته، موج جدیدی از تبلیغات و اتهامات منفی را علیه کشورمان در این زمینه به راه انداخته‌اند.

در همین ارتباط، دفتر مطبوعاتی نمایندگی جمهوری اسلامی ایران نزد سازمان ملل متحد، طی یادداشتی که در روزنامه نیویورک تایمز به چاپ رسیده، ضمن هشدار نسبت به رواج اینگونه اقدامات غیرقانونی علیه کشورمان، بار دیگر بر لزوم تدوین قوانین بین‌المللی برای مقابله با حملات سایبری تأکید کرده است.

در این یادداشت آمده است: اگر چه ایران از مدتی قبل در معرض امواج متعدد و مخربی از حملات سایبری علیه تاسیسات هسته‌ای صلح‌آمیز، نیروگاه‌های برق، پایانه‌های نفتی و دیگر بخش‌های صنعتی خود قرار گرفته تاکنون از انجام عمل متقابل خودداری کرده است. همچنین بر خلاف ادعاهای مطروحه، ایران هرگز دست به چنین حملاتی علیه همسایگانش در خلیج فارس نزده است.

در ادامه این یادداشت، ضمن اشاره به اقدامات خرابکارانه و غیرقانونی آمریکا علیه برنامه صلح‌آمیز کشورمان آمده است: متاسفانه اقدامات نادرستی مانند حملات ویروس استاکس‌ نت به ایران در سال 2010، بدعتی غلط با عواقبی خطرناک را در نقض ضوابط بین‌المللی به وجود آورده است. این اقدام علاوه بر آنکه اصول پذیرفته شده حاکم در منشور ملل متحد به ویژه اصل اجتناب از تهدید دیگر کشورها یا استفاده از زور در روابط بین‌الملل را نقض کرده قطعا عواقب و مسئولیت‌هایی را برای مرتکبین اینگونه اقدامات به همراه خواهد داشت.

در ادامه این یادداشت، با توجه به کارشکنی‌های آمریکا و برخی متحدان غربی آن بر سر تدوین قوانینی جهانی برای ممنوعیت حملات مخرب سایبری آمده است: ایران به عنوان رئیس فعلی جنبش غیرمتعهدها (نم) و همچنین عضو مسئولیت‌پذیر جامعه بین‌المللی، همواره در پیشنهاد و هدایت ابتکارات و درخواست‌ها برای تقویت ابزارهای قانونی بین‌المللی برای مقابله با حملات سایبری نقشی پیشرو داشته و دارد. امنیت سایبری یک مسئله جهانی است که از مرزهای ملی فراتر می‌رود و به همین دلیل نیازمند تلاش‌های جمعی کشورهای مسئولیت‌پذیر برای رسیدن به یک توافقنامه بین‌المللی جامع مشابه تمهیداتی است که در زمینه تسلیحات هسته‌ای، بیولوژیکی و شیمیایی اتخاذ شده است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها