امروز : جمعه ۲۹ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 19
۱۹:۳۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 103469
تاریخ انتشار: ۲۳ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۱۶:۲۶
تعداد بازدید: 153
‌به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از زاهدان، محمدحسن ابوترابی فرد در ‌گردهمایی آزادگان سیستان و بلوچستان که با حضور ‌ایثارگران و خانواده ...

‌به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از زاهدان، محمدحسن ابوترابی فرد در ‌گردهمایی آزادگان سیستان و بلوچستان که با حضور ‌ایثارگران و خانواده شهدا در سالن اجتماعات جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان برگزار شد، ‌اظهار کرد: امیدواریم در راستای اجرایی شدن اهداف بلندی که استاندار سیستان و بلوچستان برای این منطقه تعریف کرده‌ و رئیس جمهور نیز بر آن اصرار و تأکید دارد و مورد حمایت مقام معظم رهبری نیز قرار گرفته است بتوانیم انجام وظیفه کنیم.

*ایران بینی استکبار را به خاک مالیده است

نایب رئیس اول مجلس شورای اسلامی افزود: انقلاب اسلامی که حدود 34 سال تجربه مدیریتش را همراه دارد و شما پیشکسوتان عرصه دفاع و مجاهدت و ایثار با گوشت و پوست و استخوان خود آن را لمس کرده‌اید، هشت سال از بهترین دوران حیات خود را در نبردهای سخت و نابرابر با استکبار جهانی و حضور مزدورانش سپری کرده‌اید و به لطف خدا و قدرت برآمده از ایمان آزادگان، جانبازان و ایثارگران و شهدا بینی استکبار را به خاک مالید و راه را برای تبدیل جمهوری اسلامی ایران به نماد قدرت سیاسی، دفاعی در برابر زیاده‌خواهی زیاده‌خواهان تبدیل کرد.

این مسئول با بیان اینکه صبر و پایداری سلحشوران غزه جلوه‌ای از پایمردی و مقاومت آزادگان است، تصریح کرد: دستان مردان قدرتمند به عرصه مقاومت در لبنان و فلسطین و غزه و دنیای اسلام از آستین رزمندگان ایران اسلامی بیرون آمده است.

*آزادگان یأس مردم غزه را به امید تبدیل کردند‌

وی خطاب به آزادگان گفت: شما غیورمردان درس اقتدار و ایستادگی و مقاومت را برای دنیای اسلام زمزمه کردید، شما یأس مردم غزه را به امید تبدیل کردید، دستاوردهای انقلاب اسلامی از دوران دفاع مقدس است.

ابوترابی‌فرد با بیان اینکه اگر داعش امنیت را از برادران و خواهران مسلمان اهل سنت در عراق سلب کرد و خواهران و برادران ما را به خاک و خون کشید به خاطر سکوت کشورهای عربی است، اضافه کرد: ایران اسلامی همواره حمایت خود را از کشورهای مظلوم و ستم‌دیده اعلام کرده و همیشه در کنارشان خواهد ماند.

*عزم و اراده مدیران کشور برای آبادانی ایران

نایب رئیس اول مجلس شورای اسلامی ادامه داد: اگر سرمایه ملت ایران و قدرت مدیریتی کشور و تمام جمهوری اسلامی ایران در میدان‌های دفاع مقدس هزینه نمی‌شد قطعاً سیستان و بلوچستان امروز چهره دیگری داشت و شاهد زندگی سخت جمعی از هموطنان‌مان در حاشیه شهر زاهدان نبودیم.

این مسئول خاطرنشان کرد: دهه دوم انقلاب در تحکیم زیرساخت‌ها و عمران و آبادی ویرانه‌های جنگ سپری شد و نمی‌شود این خسارت‌های سنگین را در یکی دو دهه جبران کرد.

وی بیان کرد: از بعد از دفاع مقدس حدود سال‌های 70 تاکنون بیش از 15 هزار میلیارد دلار در کشور برای زیرساخت‌ها، توسعه و آبادانی در کشور هزینه شده است اما هنوز ویرانه‌ها و خسارت‌ها آنگونه که انتظار می‌رود جبران نشده است.

ابوترابی‌فرد گفت: امیدواریم دهه چهارم انقلاب راه را برای دستیابی به پیشرفت و نقطه‌های مورد نظر نظام هموار کند، عزم و اراده مدیران کشور و مقام معظم رهبری در اجرایی شدن همین موضوع است.

*دشمنان جنگ قومی قبیله‌ای در منطقه راه انداخته‌اند

نایب رئیس اول مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تجارب گذشته راه را برای برداشتن گام‌های بزرگ در آینده فراهم می‌کند، ادامه داد: همیشه قدرت‌های بزرگ به خلق شکاف‌های عمیق بین کشورهای توسعه یافته و سایر کشورها برای غارت ثروت آنها بوده برای اینکه به قدرت برتر برسند.

وی افزود: امروز منطقه مهم و حساس و کلیدی جنوب غربی آسیا با چالش‌های سختی روبه‌رو است، کشورهای همسایه به ویژه افغانستان را ببینید اگر اراده کشورهای بزرگ بر امنیت افغانستان بود هم‌اکنون افغانستان یک نقطه ناامن در کره خاکی نبود، در این فضای ناامن چه منافع نامشروعی به دست می‌آورند، با دلار‌های نفتی و سلاح‌های آمریکایی طالبان را علم می‌کنند، مسلمانان را با دسیسه‌های مختلف در کشور پاکستان مقابل هم قرار می‌دهند، دنیای اسلام را تضعیف می‌کنند، خشونت را باب می‌کنند و جنگ قومی قبیله‌ای راه می‌اندازند.

*مدافعان حقوق بشر لال شده‌اند

نایب رئیس اول مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: امروز در فرهنگ تزریق شده استکبار در پاکستان به جز خشونت نمی‌بینیم، دشمن در عراق و لبنان خشونت و انفجار را دامن زده است، سوریه را به خاک خون کشیده، با این وجود حقوق بشری در کار نیست و در این شرایط سخت و ناامن، رژیم صهیونیستی احساس بالاترین امنیت را می‌کند و به مردم غزه بیش از 40 روز برابر نگاه مدافعان حقوق بشر از طریق زمین و هوا و دریا در مدارس و خانه‌ها، مساجد و کودکستان‌ها ظلم می‌کند.

وی افزود: بیش از 2 هزار نفر شهید، 10 هزار نفر مجروح و بی‌خانمان شدند و میلیاردها دلار به این کشور مسلمان خسارت وارد می‌شود اما یک کشور عربی هم صدا برنمی‌آورد و تنها ملت ایران حامی و مدافع آنها هستند، این حمایت ایران راه را برای سقوط صهیونیست‌ها و اقتدار ملت غزه هموار می‌کند.

*دنیا بر شکست صهیونیست‌ها در غزه اذعان دارد

ابوترابی‌فرد گفت:‌ امروز همه دنیا اذعان دارد که در این نبرد نابرابر در غزه صهیونیست‌ها شکست خورده‌اند، در این شرایط ملت ایران رسالت سنگینی برعهده دارد باید با بالاترین سطح عزم و اراده، در راستای تحکیم اتحاد و انسجام ملی گام برداشت.

نایب رئیس اول مجلس شورای اسلامی با اشاره به فرارسیدن سالروز بازگشت آزادگان به کشور افزود: آزادگان تجربه اسارت را از نزدیک لمس کرده‌اند و می‌دانند که اسارت نماد اتحاد، انسجامی و هماهنگی ملت ایران است، اسارت نماد عزم راسخ ملت ایران برای رسیدن به عزت و پیروزی است.

وی بیان کرد: اسراء در دوران اسارت سخت خود به تنها مسئله‌ای که فکر نمی‌کردند پایان اسارت بود، دغدغه اسرا پیروزی رزمندگان در دوران جنگ بود، ما امروز به همان ارزش‌های دفاع مقدس نیاز داریم که از جمله آن ایمان و ارزش‌های اسلامی و دینی است.

*سیستان و بلوچستان نماد این ارزش‌هاست

نایب رئیس اول مجلس شورای اسلامی گفت:‌ سیستان و بلوچستان نماد این ارزش‌هاست،‌ در کنار این ارزش‌هاست که وحدت ملی و انسجام ملی خلق می‌شود، هر روز از تاریخ اسارات گذشته است پیوندها مستحکم‌تر و خط اسرا قدرتمند‌ و با صلابت‌تر شده است.

ابوترابی‌فرد خاطرنشان کرد:‌راهبرد کلیدی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران که رهبر معظم انقلاب تعریف کرده‌اند و عزم مسئولان بر آن است تحکیم ارکان وحدت ملی و انسجام اسلامی است.
انتهای پیام/75004/ش40/ظ1004

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها