امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۰۰:۵۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 103472
تاریخ انتشار: ۲۳ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۱۶:۲۶
تعداد بازدید: 37
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، بنا بر نظرسنجی شبکه خبری فاکس‌نیوز اکثریت مردم آمریکا از عملکرد اوباما در عرصه بحران‌های اخیر ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، بنا بر نظرسنجی شبکه خبری فاکس‌نیوز اکثریت مردم آمریکا از عملکرد اوباما در عرصه بحران‌های اخیر بین‌المللی ناراضی هستند. این انتقادات عمدتا به واکنش اوباما در مقابل بحران عراق، جنگ غزه و بحران اوکراین مربوط می‌شود. با این حال براساس این نظرسنجی عمده مردم آمریکا حملات هوایی آمریکا به مواضع داعش در شمال عراق را تایید می‌کنند.

نتایج این نظرسنجی روز گذشته(چهارشنبه) اعلام شد.

بنا بر نتایج این نظرسنجی با افزایش نگرانی‌ها نسبت به آغاز جنگ سردی جدید، عمده شهروندان آمریکا معتقدند که اوباما نتوانسته از اقتدار لازم در مواجهه با روسیه برخوردار باشد. در ماه مارس نظرسنجی‌ها نشان می‌داد که 66درصد مردم از عملکرد سیاست‌خارجی آمریکا در مواجهه با روسیه ناراضی هستند. این آمار در نظر سنجی جدید به 74 درصد رسیده است.

بنا بر ادعای فاکس‌نیوز 64درصد از مردم احتمال می‌دهند که جنگ سرد نوینی میان روسیه و آمریکا شکل بگیرد. این آمار در سال 2008 و در اوج درگیری روسیه در جمهوری گرجستان تنها رقم 54 درصد را نشان می‌داد.

در مورد عملکرد اوباما نسبت به جنگ غزه نیز 30 درصد از شرکت‌کنندگان رویه رئیس‌جمهور را تایید کرده و 54درصد از رویکرد وی اظهار نارضایتی کرده‌اند. تنها 15 درصد از افراد متمایل به حزب دموکرات مدعی شده‌اند که اوباما باید حمایت بیشتری از رژیم صهیونیستی به عمل می‌آورد. این در حالیست که این رقم در میان طرفداران حزب جمهوری‌خواه به 62درصد، یعنی بیش از چهار برابر می‌رسد.

پرسش از میزان رضایت شهروندان از عملکرد اوباما در مقابل بحران عراق نیز این نتایج را در پی داشته است:‌ 37درصد رضایت، 52 درصد عدم رضایت. با این حال 65درصد از شرکت کنندگان در این نظرسنجی حمله هوایی آمریکا به شمال عراق را تایید کرده‌اند.

نظرات نظامیان آمریکایی نیز به این نتایج عمومی نزدیک است. 83درصد از نظامیان فعلی و سابق، حملات هوایی آمریکا به مواضع داعش را قابل‌قبول می‌دانند.

در سوال نهایی مطرح شده در نظرسنجی فاکس‌نیوز 53 درصد از مردم در مقابل 35 درصد به کارنامه سیاست خارجی اوباما نمره منفی داده‌اند.

با افزایش بحران‌های بین‌المللی در مناطق مختلف جهان و عدم قاطعیت آمریکا در موضع‌گیری کارآمد، انتقادات از سیاست‌خارجی وی به شکل چشم‌گیری گسترش یافته است. در نظرسنجی که فاکس‌نیوز در ماه ژوئن برگزار کرده بود تنها 32 درصد از شهروندان آمریکایی سیاست خارجی اوباما را قابل توجیه ارزیابی کرده بودند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار