امروز : دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 23
۰۶:۳۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 103476
تاریخ انتشار: ۲۳ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۱۶:۲۶
تعداد بازدید: 147
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از یاسوج، قباد افشار ظهر امروز در نشست با مسئولان ارشد استانی کهگیلویه و بویراحمد با بیان این که در ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از یاسوج، قباد افشار ظهر امروز در نشست با مسئولان ارشد استانی کهگیلویه و بویراحمد با بیان این که در استان‌های کوچکی همچون کهگیلویه و بویراحمد مسئله زمین‌خواری وجود ندارد، اظهار کرد: زمین‌خواران کسانی هستند که امروزه در اطراف کرج و تهران در حال تصرف اراضی ملی بوده و در برابر هر موشک و تانک ما مسئولان ضد موشک آن را ساخته‌اند.

رئیس سازمان امور اراضی کشور با بیان این که لازم است تفاوتی میان کشاورز تولید کننده و زمین‌خوار ویلاساز قائل شویم و هر دو را در یک رده محسوب نکنیم، تصریح کرد: نباید باغ‌های مثمر 20 ساله مردم را قلع و قمع و تخریب کنیم بلکه اگر مواردی در این خصوص وجود داشت آن را به مرکز ارجاع داده تا چاره‌ای به جز تخریب و قلع و قمع برای آن اندیشیده شود.

این مسئول تصریح کرد: در نشستی که با آیت‌الله آملی لاریجانی رئیس دستگاه قضا داشتیم ایشان تأکید کرد که اجازه ندهید باغ‌های مثمر چندین ساله به این بهانه تخریب و قلع و قمع شوند تا این که فکری اساسی برای این موضوع کنیم.

افشار افزود: یکی از مهم‌ترین موضوعاتی که امروزه در دستور کار همه مسئولان کشور است و مقام معظم رهبری هم بر روی آن تأکید فراوان دارند بحث تأمین امنیت غذایی است.

این مسئول گفت: کشوری که ضریب تأمین امنیت غذایی آن زیر 80 درصد باشد با مشکل مواجه خواهد شد که متأسفانه اکنون این ضریب در کشور ما 60 درصد است در حالی که در سال‌های 74 و 75 به عدد 82 رسیده بودیم.

رئیس سازمان امور اراضی وزارت جهاد کشاورزی یکی از راه‌های بالا بردن ضریب امنیت غذایی کشور را بها دادن به طرح‌های مدیریت آب و خاک دانست و افزود: این طرح با حمایت مقام معظم رهبری در 550 هزار هکتار اراضی خوزستان و ایلام اجرا شد و برخی استان‌های دیگر از جمله سیستان و بلوچستان نیز در حال اجرای آن هستند که اکنون نیز طرح مدیریت آب و خاک غرب کشور در حال مطالعه است.

وی در ادامه اظهارات خود با اشاره به این که با حفظ منافع ملی باید اقداماتی در جهت تأمین امنیت غذایی در کشور انجام داد، افزود: در همین خصوص در کارگروه زیربنایی این اجازه داده شد که در حریم شهرها بتوان فعالیت‌هایی از جمله باغ‌داری، کشاورزی و شیلات وجود داشته باشد تا با یک رویکرد عادلانه، فارغ‌التحصیلان بیکار کشاورزی بتوانند از این اراضی برای ایجاد تولید و اشتغال استفاده کنند.

وی با تأکید بر این که همه نوع خواب در زندگی بد است از خواب زمین به عنوان بدترین خواب‌ها یاد کرد و افزود: مولا علی می‌فرماید بدبخت‌ترین قوم کسانی هستند که آب و خاک مناسب دارند و از آن برای معیشت هیچ استفاده‌ای نمی‌کنند.
انتهای پیام/2571/ق40

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها