امروز : سه شنبه ۲ آبان ۱۳۹۶ - 2017 October 24
۱۳:۱۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 103477
تاریخ انتشار: ۲۳ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۱۶:۲۶
تعداد بازدید: 39
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در کابل، «نور محمد نور» سخنگوی کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان در یک نشست خبری گفت: روند ابطال ...

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در کابل، «نور محمد نور» سخنگوی کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان در یک نشست خبری گفت: روند ابطال آرا رأس ساعت 2 بعد از ظهر امروز(5 شنبه 23 مرداد) بصورت عملی آغاز شد.

به گفته وی، تمام موارد مورد پذیرش میان کاندیداها امروز وارد سیستم ابطال آرا خواهد شد و تأکید کرد که هنوز زود است که در مورد تعداد آرایی که در معرض ابطال قرار می‎گیرند، صحبت کرد.

نور در مورد 6 هزار صندوق رایی که قرار بود بصورت ویژه مورد بازرسی قرار گیرد نیز گفت: هر 2 ستاد انتخاباتی لیست این مراکز را در اختیار کمیسیون مستقل انتخابات قرار داده‌اند و کار بر روی بازرسی این صندوق‎ها از فردا آغاز خواهد شد.

براساس توافق میان هر 2 ستاد انتخاباتی، قرار است که 6 هزار صندوق رای به صورت ویژه توسط سازمان ملل مورد بازرسی قرارگیرد که 3 هزار مورد آن مربوط به «اشرف غنی» و 3 هزار مورد دیگر مربوط «عبدالله» می‎باشد.

ابطال آرا یکی از 16 مورد توافق شده میان کاندیداها می‎باشد که هراز گاهی سبب بروز اختلاف میان ناظران هر 2 ستاد گردیده که در یک مورد سبب درگیری فزیکی میان ناظران هر 2 ستاد انتخاباتی نیز شده بود.

انتهای پیام

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها