امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۱۵:۰۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 103482
تاریخ انتشار: ۲۳ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۱۶:۲۶
تعداد بازدید: 70
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از شبکه «بی بی سی»، اعتراضات به کشته شدن «مایکل براون» نوجوان 18 ساله سیاهپوست آمریکایی توسط افسر ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از شبکه «بی بی سی»، اعتراضات به کشته شدن «مایکل براون» نوجوان 18 ساله سیاهپوست آمریکایی توسط افسر پلیس آمریکا، در شهر فرگوسن ایالت «میسوری» آمریکا وارد چهارمین شب شد و این تظاهرات به خشونت کشیده شد.
 
مایکل براون بدون آنکه مسلح باشد، شنبه شب با اصابت گلوله پلیس جان خود را از دست داد و همین مسئله خشم مردم ایالت میسوری را برانگیخت.

به گزارش بی بی سی، پلیس روز چهارشنبه از مردم ایالت میسوری خواسته بود فقط در طول روز تظاهرات کنند اما مردم بدون توجه به این هشدارها، شب گذشته به خیابان‌ها آمدند و تظاهرات برپا کردند که در نهایت به خشونت کشیده شد و پلیس به سمت آنها گاز اشک‌آور پرتاب کرد. 

مأموران پلیس با خودروهای زرهی خیابان‌های شهر فرگوسن را مسدود کرده‌اند و پلیس نیز به آنها هشدار داد که در صورتیکه متفرق نشوند، آنها را دستگیر خواهند کرد.

پلیس مدعی است که براون اسلحه به دست داشته است اما شاهدان ماجرا می‌گویند که براون قبل از آنکه مورد اصابت گلوله پلیس قرار گیرد تسلیم شده بود و دستانش را بالا برده بود و بسیاری از معترضان برای همدردی با وی در تظاهرات دستانشان را بالای سرشان بردند تا اعتراض خود را به پلیس نشان دهند. 

بنا به اطلاعاتی که پلیس فرگوسن منتشر کرده است، یک افسر پلیس که در حال گشت‌زنی بوده، به مایکل براون و دوستش ایست می‌دهد و درگیری بعدی با آنها سبب می‌شود که به درون خودروی پلیس بروند و آنجا شلیک انجام شده است.

گزارش‌های منتشر شده حاکی از آن است که براون تازه دوران دبیرستان خود را به پایان رسانده بود و قرار بود تا یک ماه دیگر به دانشگاه برود. 

برخی معتقدند که این حادثه یک اقدام نژادپرستی بوده است و به همین دلیل تظاهراتهایی در سطح شهر برگزار شد.

«باراک اوباما» رئیس‌جمهور آمریکا نیز از این حادثه ابراز تأسف کرده بود و از مردم خواسته بود که آرامش خود را حفظ‌ کنند.

بی بی سی گزارش کرد که سه شب تظاهرات و درگیری مردم با پلیس سبب بازداشت دهها نفر، غارت و آتش زدن مغازه‌ها شده است.


 
چهارشنبه شب همچنین دو خبرنگار روزنامه‌های آمریکایی واشنگتن‌پست و هافینگتون‌پست که در نزدیکی محل تظاهرات در یک رستوران مشغول کار بودند بازداشت و سپس آزاد شدند.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها