امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۰۰:۳۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 103486
تاریخ انتشار: ۲۳ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۱۶:۲۷
تعداد بازدید: 48
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از روابط عمومی پتروپارس، با تلاش مهندسان ایرانی و با تکیه بر توان داخلی، رکورد حفاری طولانی ترین ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از روابط عمومی پتروپارس، با تلاش مهندسان ایرانی و با تکیه بر توان داخلی، رکورد حفاری طولانی ترین چاه پارس جنوبی و رکورد سرعت حفاری در یک روز، توسط حفارمردان پتروپارس شکسته شد.

مدیر پیگیری پروژه های شرکت پتروپارس با اعلام این خبر اظهار داشت: مهندسان شرکت حفاری پتروپارس توانستند با غلبه بر مشکلات عدیده و عبور از موانع پیچیده، طولانی ترین چاه سکوی A فاز 19 پارس جنوبی (چاه شماره 3) با متراژ 4920متر و ماکزیمم زاویه 67 درجه را با موفقیت حفاری کنند و رکورد حفاری یکی دیگر از طولانی ترین چاه های پارس جنوبی را به نام خود ثبت کنند.

سیدهادی میرباقری با اشاره به اینکه چاه مذکور دومین چاه طولانی پارس جنوبی است، افزود: پیش از این رکورد حفاری طولانی ترین چاه پارس جنوبی با عمق نهایی 5311 متر نیز توسط حفارمردان شرکت پتروپارس در سکوی B فاز 12 ثبت شده بود.

وی شکسته شدن رکورد سرعت حفاری را نیز یکی دیگر از دستاوردهای متخصصان ایرانی دانست و خاطرنشان کرد: مهندسان شرکت حفاری پتروپارس با ثبت سرعت حفاری 322 متر در روز توانستند با تکیه بر دانش داخلی رکورد دیگری در پارس جنوبی ثبت کنند.

این گزارش حاکی است رکورد قبلی سرعت حفاری در پارس جنوبی نیز با 243 متر در یک روز با دکل حفاری آبان در اختیار حفارمردان شرکت پتروپارس بود.
انتهای پیام/م

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها