امروز : جمعه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۰۱:۰۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 103487
تاریخ انتشار: ۲۳ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۱۶:۲۷
تعداد بازدید: 78
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از روابط عمومی وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی،‌ احمد میدری با اعضای اتاق فکر کودکان کار و خیابان ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از روابط عمومی وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی،‌ احمد میدری با اعضای اتاق فکر کودکان کار و خیابان که پس از دستور علی ربیعی وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی در اسفند ماه سال گذشته تشکیل شد، دیدار و گفت و کرد.

وی ادامه داد: باید خروجی کار ما بهبود وضعیت موجود کودکان کار و خیابان باشد.

معاون رفاه اجتماعی وزارت تعاون،‌کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه وضعیت آموزشی کودکان کار و خیابان باید مورد تاکید ویژه باشد، گفت: باید سیاست‌های مرتبط در این حوزه از دل گفت‌وگوی اجتماعی با نخبگان، صاحب‌نظران و نهادهای مدنی استخراج شود، تا شانس پایداری این سیاست‌ها افزایش یابد.

در این دیدار مدیرکل دفتر آسیب‌های اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز گزارشی از اقدامات انجام گرفته ارائه و توضیح داد: ایجاد هماهنگی بین دستگاه‌های دولتی که  در قالب فعال شدن شورای ساماندهی کودکان خیابانی پس از 8 سال تعطیلی صورت گرفته است، ایجاد ساختار اتاق فکر برای ورود نهادهای مدنی و دانشگاهیان به عرصه سیاستگذاری برای کودکان کار و خیابان، پیگیری بیمه کودکان همراه با تشکیل جلسات استانی شورای ساماندهی به منظور پیگیری موضوعات منطقه ای در سطح همان مناطق از اقدامات مهمی است که تاکنون انجام گرفته است. 

همچنین محمد لطفی و خانم امام نمایندگان نهادهای مدنی در اتاق فکر کودکان کار و خیابان نیز ضمن اشاره به  ضرورت فرهنگ سازی و انجام کار های اصولی در حوزه کودکان کار و خیابان تاکید کردند در این حوزه باید فضای اجتماعی شکل گیرد.

لطفی عضو جمعیت دفاع از کودکان کار و خیابان با اشاره به اینکه تجربه اتاق فکر کودکان کار و خیابان یک تجربه موفق در همکاری معاونت رفاه با نهادهای مدنی بوده است خواستار گسترش این تجربه در سایر حوزه های آسیب های اجتماعی نیز گردید .

همچنین خانم امام عضو انجمن کوشا تاکید کرد : باید از تجربه نیروهای کارآمد و باتجربه و از دانش شکل گرفته در نهادهای مدنی به ویژه در سطح مناطق  استفاده بهینه شود . 

وامقی عضو هیئت علمی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی که از دیگر حاضرین این نشست بود ضمن تشکر از اقدامات وزارت تعاون،‌کار و رفاه اجتماعی در خصوص کودکان کار و خیابان گقت: سند سیاستی که در حال تدوین است هم قابلیت اجرایی دارد و هم مبتنی بر تجارب NGO ها است.
انتهای پیام/ب

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار