امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۰۹:۵۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 103499
تاریخ انتشار: ۲۳ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۱۶:۲۷
تعداد بازدید: 53
به گزارش خبرنگار فناوری اطلاعات پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، مراسم تودیع و معارفه مدیرعامل شرکت مخابرات ایران امروز برگزار شد. مظفر

به گزارش خبرنگار فناوری اطلاعات پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، مراسم تودیع و معارفه مدیرعامل شرکت مخابرات ایران امروز برگزار شد.

مظفر پوررنجبر از مدیرعاملی شرکت مخابرات ایران کنار گذاشته شد و ابراهیمی‌پور به جای وی بر صندلی ریاست نشست.

کاظم ابراهیمی چهاردهمین مدیرعامل مخابرات ایران پس از پیروزی انقلاب و سومین مدیرعامل پس از خصوصی‌سازی این شرکت است.

*اقتصاد ایران دستوری و زیر چتر سیاست است

در این مراسم مظفر پوررنجبر در سخنانی بر تدوین استراتژی تحول و همگرایی در شرکت مخابرات ایران با همکاری یک مشاور خارجی در دوران ریاستش تاکید کرد.

وی اظهار امیدواری کرد: پس از این نیز این استراتژی در شرکت مخابرات مبنای کار باشد.

مدیرعامل سابق شرکت مخابرات ایران افزود: شرکت مخابرات در چند نقطه با دولت تلاقی دارد؛ از جمله مشتری دولت است، دولت بخشی از سهامداران آن است؛ ما به دولت مالیات و دولت بر ما نظارت می‌کند. از این رو هر کس بر صندلی دولت بنشیند تلاقی‌های امروز پیش خواهد آمد.

پوررنجبر گفت: اکنون در ایران اقتصاد دستوری است و زیر چتر سیاست (دولت) است. معتقدم سهامدار عمده همانطور که باید در راستای تحول و تغییر موضوعات را حل کند اما نباید زیر بار درخواست‌های غیر منطقی بروند.

مدیرعامل سابق شرکت مخابرات ایران گفت: در سال 92 در طرح تجاری مخابرات EPS شرکت روی 720 ریال بسته شده بود که به دلیل ناهنجاری‌ها کمی عقبگرد داشتیم و طرح تجاری آن طور که باید اجرا نشد.

پوررنجبر یادآور شد: در سال گذشته تنها با فروش ADSL رشد 110 درصدی در درآمدهای مخابرات حاصل شد که این پیشرفت نیز تنها با 50 درصد امکانات محقق شده است.

* رئیس هیأت مدیره مخابرات: اقتصاد مقاومتی و حل مشکل کارگزاران اولویت نخست باشد

در ادامه این نشست همچنین سید مصطفی سیدهاشمی حل موضوع کارگزاران روستایی را اولویت نخست مدیرعامل جدید مخابرات عنوان کرد و گفت: این موضوع آرامش را برای مخابرات و کارگزاران فراهم می‌کند. هم اکنون هم پول می‌دهیم و هم ناسزا می‌شنویم.

رئیس هیأت مدیره شرکت مخابرات ایران گفت: پیاده‌سازی 10 مؤلفه اقتصاد مقاومتی بر همه ما لازم است و مهمترین ویژگی آن این است که در مقابل آسیب‌ها ما را مقاوم می‌کند.

وی اجرای سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری درباره اقتصاد مقاومتی با پشتیبانی مدیریت جهادی را به عنوان اولویت از مدیرعامل جدید مخابرات خوستار شد و گفت: برای فرار از تهدیدها و تقویت بدنه راهی جز این نیست.

*سهم ICT در GDP از 3.5 درصد عبور کرد

در ادامه این مراسم نصرالله جهانگرد با بیان اینکه اکنون مخابرات ایران به نقطه عطف رسیده، گفت: در حوزه ICT یک دهه از دنیا عقب هستیم که این امر در توسعه کشور تاثیر داشته است.

معاون وزیر ارتباطات گفت: اکنون سهم ICT در GDP از 3.5 درصد عبور کرده و به سمت 4 تا 5 درصد متمایل شده که امیدواریم این هدف با نسل 3 موبایل برآورده شود.

وی یادآور شد: اکنون نسل دیجیتال به سمت ارائه سرویس‌های کاربردی حرکت کرده که ایران در این زمینه تاخیر دارد.

*مدیرعامل مخابرات: کارم را از نصب در مراکز تلفن آغاز کرده‌ام

همچنین در این مراسم، کاظم ابراهیمی با بیان اینکه مسئولیت در مخابرات را با سمت کارشناس نصب مراکز تلفن آغاز کرده‌ام، گفت: به سیم‌کشی افتخار می‌کنم.

مدیرعامل جدید شرکت مخابرات درباره تعامل این شرکت با رقبای بخش خصوصی اینترنتی افزود: از حضور رقیب استقبال می‌کنیم زیرا می‌تواند موجب رونق کسب و کار و افزایش سرویس‌دهی به مردم باشد.

ابراهیمی متولد 1333 و دارای مدرک مهندسی برق و کارشناسی ارشد مدیریت است.

وی سوابقی از جمله مدیریت مخابرات شرکت استان اصفهان، مدیریت شرکت مخابرات استان یزد و معاونت برنامه‌ریزی شرکت مخابرات ایران را در کارنامه دارد و آخرین مسئولیت وی قائم مقام مدیرعامل شرکت مخابرات ایران بوده است.

انتهای پیام/آ

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها