امروز : شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 21
۱۷:۰۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 103518
تاریخ انتشار: ۲۳ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۱۶:۲۷
تعداد بازدید: 51
به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس در آمریکای لاتین، «پدرو یوآخین کلدویل» وزیر انرژی مکزیک اولین مرحله از جزئیات مربوط به واگذاری میدان‌های نفت و ...

به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس در آمریکای لاتین، «پدرو یوآخین کلدویل» وزیر انرژی مکزیک اولین مرحله از جزئیات مربوط به واگذاری میدان‌های نفت و گاز «پیمکس» را اعلام کرد.

خبرگزاری «نوتیمکس» در این خصوص نوشت: اصلاحات جدید در بخش انرژی مکزیک موجب رقابت خصوصی در زمینه داخلی و خارجی شده و به انحصار 76 ساله شرکت دولتی نفت «پیمکس» پایان می‌دهد.

تنها 21 درصد از ذخایر نفتی آینده کشور مکزیک در دست شرکت‌های دولتی است.

برنامه جدیدی که توسط دولت مکزیک در زمینه نفتی ارائه شده برای سرعت بخشیدن به فرایندهایی است که جهت هماهنگ‌سازی صنعت نفت مکزیک با قوانین جدید لازم است.

«انریکه پینا نیتو» رئیس جمهور مکزیک روز دوشنبه این هفته اصلاحات بخش انرژی را تصویب کرد که به موجب آن سرمایه گذاری‌های خارجی در زمینه نفتی جذب و حس رقابتی در این زمینه در مکزیک تقویت می‌شود.

شرکت دولتی نفت «پیمکس» مکزیک در آینده با مشارکت با شرکت‌های خصوصی نفتی 83 درصد از ذخایر نفتی احتمالی و اثبات شده این کشور را تأمین می‌کند.

دولت مکزیک بر این باور است که بین سال های 2015 تا 2018 نزدیک به 50 میلیارد دلار از سرمایه‌گذاری‌های خارجی در زمینه‌های نفتی جذب کند.

با این حال سیاستمداران چپ‌گرا، تحلیل‌گران و کارشناسان مکزیک اذعان دارند که این قوانین جدید تنها باعث پرورش فساد و فرار سرمایه از مهم‌ترین بخش اقتصادی این کشور می‌شود؛ برنامه جدیدی که توسط دولت مکزیک در زمینه نفتی ارائه شده شرکت‌های خصوصی را قادر می‌سازد تولید نفت و گاز را بین ماه‌های می و سپتامبر در سال 2015 آغاز کنند.

«کلدویل» همچنین جزئیات فاز دوم این برنامه جدید که یک طرح مناقصه عمومی برای شرکت‌های خصوصی، خارجی و داخلی و در مجموع برای 109 منطقه استخراج نفت از جمله چاه‌های عمیق در خلیج مکزیک است را اعلام کرد.

دولت مکزیک بر این اعتقاد است که با به کارگیری اصلاحات جدید در بخش انرژی میزان تولیدات نفت این کشور افزایش یافته و میزان خروجی شرکت دولتی نفت «پیمکس» 2.5 میلیون بشکه در روز کاهش یابد.

به گزارش فارس، ضرر 36 میلیارد پزویی پیمکس در سه‌ ماه نخست امسال بیش از هشت برابر ضرر 4.4 میلیارد پزویی ثبت شده در مدت مشابه سال ٢٠١٣ میلادی است.

از سوی دیگر، مالیات شرکت نفتی مکزیک که نزدیک به یک‌سوم درآمدهای دولت این کشور را تشکیل می‌دهد کاهش یافته و به 16.04 میلیارد دلار رسیده است.

مکزیک برای برون رفت از این وضعیت سال گذشته یک برنامه اصلاحات در حوزه انرژی را کلید زد که به انحصار شرکت نفتی پیمکس پایان می‌دهد و به شرکتهای خصوصی امکان می‌دهد که برای نخستین بار از سال ١٩٣٨ در توسعه ذخایر نفت خام این کشور مشارکت کنند.

دولت مکزیک به تازگی از قوانین جدید نفتی رونمایی کرده که انحصار شرکت پیمکس در صنعت نفت و گاز مکزیک را کاهش می‌دهد و فرصت را برای سرمایه‌گذاری شرکت‌های خصوصی در این صنعت تسهیل می‌کند.

انتهای پیام

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها