امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۰۰:۰۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 103525
تاریخ انتشار: ۲۳ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۱۶:۲۷
تعداد بازدید: 22
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از اردبیل، جلیل جعفری بنه‌خلخال در مراسم تجلیل از خبرنگاران در اردبیل اظهار کرد: دولت با تقدیم این لایحه ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از اردبیل، جلیل جعفری بنه‌خلخال در مراسم تجلیل از خبرنگاران در اردبیل اظهار کرد: دولت با تقدیم این لایحه به مجلس در تلاش است تا از طریق تدوین این نظام رسانه‌ای مشکلات مختلف و معضلات معیشتی و رفاهی خبرنگاران را برطرف کرده و دغدغه‌های موجود در این زمینه را از بین ببرد.

وی افزود: مجلس مصمم است با تدوین نظام رسانه‌ای کشور به فعالیت منسجم در این زمینه کمک کند به طوری که با تصویب آن در 9 فصل و 78 ماده سعی خواهد شد به تدریج موانع پیش‌روی خبرنگاران و اصحاب رسانه برطرف شود.

نماینده مردم خلخال و کوثر در مجلس دومین لایحه مطرح شده در این زمینه را لایحه اصلاح قانون مطبوعات اعلام کرد و گفت: این لایحه نیز که به نام لایحه جامع رسانه کشور مطرح است هم اکنون در مجلس در حال بررسی است که امیدواریم در سایه این حرکت بتوانیم اصلاح و یک بازنگری حقیقی را در حوزه قانون مطبوعات شاهد بوده و از برخی نارسایی‌ها در این زمینه که پیش از این گریبانگیر خبرنگاران بود، جلوگیری شود.

جعفری‌ بنه‌خلخال خطیر بودن شغل خبرنگاری و تاثیرگذاری آن را در ابعاد مختلف یادآور شد و افزود: بنده به عنوان صاحب امتیاز نشریه توسعه عدالت آشنایی کامل با احوال خبرنگاران و فعالان رسانه دارم و معتقدم که حل مشکلات مختلف آنها در سایه تدوین سازمان نظام رسانه‌ای کشور به تدریج و آرام آرام قابل برطرف شدن خواهد بود به شرطی که خود اصحاب رسانه نیز کمک‌کار و یاریگر مدیران این حوزه باشند.

وی تصریح کرد: خبرنگاران متناسب با حساسیت و سنگینی شغل خود و هم زحمات و تلاش‌هایی که می‌کنند از امکانات معیشتی برخوردار نیستند چرا که بنده حتی با حضور در منزل یکی از خبرنگاران پرتلاش و کوشای خلخال از نزدیک این نارسایی‌ها و کاستی‌ها را لمس کردم و حل این مشکلات عزم ملی و راسخ دولت را می‌طلبد.

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از اردبیل، این نماینده مجلس در پایان سخنان خود دولت تدبیر و امید را یاریگر و پشتیبان خبرنگاران و اصحاب رسانه در انجام وظیفه خطیر و مسئولیت واقعی عنوان کرد و گفت: باید از فضای به وجود آمده حداکثر استفاده در اصلاح و روند رو به رشد کار انجام داد.
انتهای پیام/62001/ش30/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار