امروز : شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 21
۱۷:۱۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 103531
تاریخ انتشار: ۲۳ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۱۶:۲۷
تعداد بازدید: 112
به گزارش خبرنگار حوزه دولت پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، حجت‌الاسلام والمسلمین علی یونسی دستیار ویژه رئیس‌جمهور در امور اقلیت‌ها در حاشیه نشستی

به گزارش خبرنگار حوزه دولت پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، حجت‌الاسلام والمسلمین علی یونسی دستیار ویژه رئیس‌جمهور در امور اقلیت‌ها در حاشیه نشستی که صبح امروز در کتابخانه ملی برگزار شد در جمع خبرنگاران حاضر شده و هدف خود از برگزاری چنین نشستی بررسی نقش اقوام در تحولات ایران مانند مشروطه دانست.

وی ادامه داد: در زمان مشروطه وقتی استبداد سغیر به وجود آمد و حتی شاه فرار کرد این اقوام بودند که با حمایت خود از ایران دفاع کردند.

وی با اشاره به بیانات امام راحل و مقام معظم رهبری در استفاده از ظرفیت اقوام به عنوان یک فرصت خاطرنشان کرد: اقوام ایرانی یک فرصت هستند که باید از ظرفیت آنان به خوبی استفاده شود.

یونسی با اشاره به تاسیس پژوهشکده مطالعات فرهنگی در دولت یازدهم تصریح کرد: امیدواریم تاسیس این پژوهشکده بتواند کمک بکند.

وی در پاسخ به سوال خبرنگار فارس مبنی بر برنامه دولت یازدهم برای استفاده از ظرفیت اقوام ایرانی خاطرنشان کرد: افتخار می‌کنیم ملت ایران در امنیت کامل به سر می‌برد در حالی که در همسایگی کشورمان آشوب و ناامنی وجود دارد و این امنیت ناشی از وحدت اقوام با یکدیگر است.

وی گفت: دولت یازدهم پیروزی خود را معلول آرای اقوام ایرانی می‌داند و آقای روحانی با آرای مردم بلوچ، کرد، ترک و آذری‌های ایرانی رقم خورد که بیش از هر جای دیگر به وی رای دادند.

یونسی با اشاره به تلاش دولت یازدهم برای رفع مشکلات اقوام ایرانی خاطرنشان کرد: برنامه‌ریزی دولت بر این جهت است که سفرهای رئیس‌جمهور به سیستان و بلوچستان و دیگر مناطق محروم به این دلیل بوده که دولت به وعده‌های خود پایبند است و هم در زمینه حقوق شهروندی از مردم ایران حمایت می‌کند و رفع محرومیت از اقوام ایرانی از اولویت بالایی برخوردار است.

دستیار ویژه رئیس‌جمهور در پاسخ به سوال دیگری در برابر افزایش تخریب‌ها و هجمه‌ها به دولت و اینکه دولت باید در برابر تخریب‌کنندگان چه بکند، تصریح کرد: سه قوه با یکدیگر هماهنگ هستند و دعواهایی که در گذشته بود دیگر نیست چراکه اساس این است که سه قوه تابع سیاست‌های کلی مقام معظم رهبری باشند.

وی ادامه داد: هر کس در انتقاد آزاد است اما متاسفانه عده‌ای هستند که به نقد می‌پردازند و تخریب می‌کنند که دولت باید پاسخ این تخریب‌ها را بدهد اما در عین حال نباید فراموش کرد وظیفه اصلی دولت انجام ماموریت‌های اساسی است که دولت به آن مکلف است و نباید خود را به این مسائل سرگرم کند.

یونسی در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه استیضاح وزیر علوم در راستای سیاست تجزیه‌طلبانه فرجی‌دانا صورت گرفته است، گفت: چنین امری را قبول نداریم.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها