امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۱۸:۳۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 103537
تاریخ انتشار: ۲۳ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۱۶:۲۷
تعداد بازدید: 121
به گزارش خبرنگار حوزه احزاب پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، محمدنبی حبیبی دبیرکل حزب مؤتلفه اسلامی در اجلاس سراسری دبیران استانی و شهرستانی حزب

به گزارش خبرنگار حوزه احزاب پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، محمدنبی حبیبی دبیرکل حزب مؤتلفه اسلامی در اجلاس سراسری دبیران استانی و شهرستانی حزب متبوعش با بیان اینکه رمز ماندگاری حزب مؤتلفه اسلامی در ثبات قدم است، همه اعضای حزب مؤتلفه را یک دل و هماهنگ خواند و اظهار داشت: اگر مؤتلفه تا به امروز ادامه پیدا کرده است، آن را مدیون فعالیت‌های دلسوزانه همه اعضای خود می‌داند.

وی ادامه داد: برای آینده حزب مؤتلفه نیز پای فشاری بر اصول یکی از دلایل تداوم آن است. در روش‌ها معتقد به تحول و آسیب‌شناسی دائمی هستیم و نقاط قوت و ضعف را باید دریابیم و به آن توجه کنیم.

حبیبی با بیان اینکه جوان‌گرایی یکی از اولویت‌های حزب مؤتلفه اسلامی است، کار در حوزه جوانان حزب مؤتلفه اسلامی را مقطعی ندانست و آن را یک رویکرد دائمی تعریف کرد.

دبیرکل حزب مؤتلفه اسلامی با توصیه به دبیران استانی و شهرستانی حزب متبوعش گفت: دبیران استانی باید درد دل واقعی مردم حوزه خود را بشنوند و به آن توجه کنند و اگر اینگونه باشد در بزنگاهایی همچون انتخابات نیز مردم گوش به زبان آنها خواهند داد.

وی به چشم‌انداز حزب مؤتلفه اسلامی اشاره کرد و گفت:‌ باید برنامه و چشم‌انداز در همه زمینه‌ها داشته باشیم و اگر اینگونه نباشد اصلاً حزب نیستیم.

دبیرکل حزب مؤتلفه اسلامی به انتخابات در کشور اشاره کرد و گفت: به نظرم با رقابت لفظی است که رئیس جمهور مشخص می‌شود و رای می‌آورد و تازه به فکر آن می‌افتد تا کار کند و نیروهای اجرایی را جمع‌آوری کند؛ حتی برخی که کار اجرایی را در دست گرفتند بعد از کار متوجه سختی آن می‌شوند با این تعاریف اگر یک حزب با برنامه مدون وارد کار انتخاباتی شود و کار اجرایی را از قبل شناسایی کرده باشد می‌تواند در انتخابات مدیران شایسته و زیرمجموعه‌هایی موفق داشته باشد.

وی به موضوعات اقتصادی در دولت یازدهم اشاره کرد و گفت: در دولت فعلی تعداد زیادی سرتیپ داریم ولی یک سرلشگر به عنوان فرمانده یا مدیر نداریم که جای این فرمانده خالی است؛ اینگونه می‌شود که وزیر اقتصاد موضوعی را مطرح می‌کند و معاون رئیس‌جمهور موضوع دیگری را می‌گوید البته این نکته در گذشته هم بوده است.

حبیبی گفت: حزب می‌تواند جای این افراد را در دولت‌ها پر کند. در زمینه ریاست‌جمهوری و انتخاب وزرا اگر همه افراد به صورت حزبی روی کار بیایند و کادرسازی مناسب را انجام داده باشند نفرات کاردان و مدیر بسیاری را در اختیار خواهند داشت.

وی در ادامه به قانون احزاب اشاره کرد و گفت: مشکل ما در کشور و در دوره‌های انتخاباتی این است که سخنران‌ها به رقابت می‌پردازند. بعضی برنامه‌ها و مدیران به میدان نمی‌آیند، حال اگر در مسیر انتخابات‌ها حزب به فعالیت بپردازد و ورود پیدا کند دارای مبانی و برنامه است و می‌تواند آن را ارائه دهد.

حبیبی گفت: تمامی احزاب کشور باید دارای برنامه‌مدون باشند تا مردم به الفاظ رای ندهند بلکه مردم به مدیران و برنامه‌ها رأی بدهند که این یک رقابت واقعی می‌شود متأسفانه ما در کشور چنین شرایطی را نداریم.

دبیرکل حزب مؤتلفه اسلامی افزود: احزاب باید برنامه‌ای مدون داشته باشند و در رقابت‌های انتخاباتی همچون ریاست‌جمهوری، مجلس، و شوراها حضور پیدا کنند، باید نحوه ورود افراد به انتخابات در قانون فعلی احزاب دیده شود که اگر چنین اتفاقی نیفتد «حزب‌مالی» می‌شود.
وی تأکید کرد: باید قانونی نوشته شود که احزاب داخل نظام و معتقد به قانون و ولایت فقیه وارد میدان شده و امیدوار به تشکیل دولت باشند.
حبیبی ادامه داد: اگر چنین روحی در قانون احزاب حاکم شود، احزاب آن را به خوبی اجرا می‌کنند. حزبی که معتقد به ولایت فقیه باشد باید دولت و مجلس تشکیل دهد در این صورت دموکراسی اسلامی به معنای واقعی رشد می‌کند.
دبیرکل حزب مؤتلفه اسلامی به اهداف دیگر تشکل متبوعش اشاره کرد و گفت:‌ داشتن چشم‌انداز، همگرایی با اصولگرایان و داشتن برنامه‌ای مدون از دیگر برنامه‌های حزب مؤتلفه اسلامی محسوب می‌شود.
وی در ادامه سخنانش به همگرایی و وفاق میان اصولگرایان اشاره کرد و گفت:‌ در کشور برای تداوم انقلاب هیچ راهی جز نزدیک بودن و همگرایی بین وفاداران انقلاب نداریم.
حبیبی گفت: این همگرایی باید با محوریت روحانیتی انجام شود که پشت سر رهبری قراردارد.
دبیرکل حزب مؤتلفه اسلامی تأکید کرد: ما معتقدیم اگر به این ترتیب باشد و همگرایی با محوریت روحانیت پشت سر رهبری انجام گیرد وفاداران انقلاب پیروز خواهند بود اما اگر اختلاف سلیقه باشد کار به هیچ‌جا نخواهد رسید.
وی به جلسات همگرایی وفاق اصولگرایان با محوریت حجت‌الاسلام تقوی اشاره کرد و گفت:‌ حجت‌الاسلام تقوی خدا را شکر توانسته کار را به خوبی پیش ببرد و اهداف جلسات به همگرایی وفاق میان وفاداران انقلاب ختم می‌شود که ما نیز پشتیبان این نظریه هستیم و دراین جلسات شرکت می‌کنیم.
حبیبی تصریح کرد: هدف‌گذاری انجام شده تنها منحصر به انتخابات نیست و اصل هدف این جلسات این است که وفاداران به انقلاب وفاق داشته باشند.
عضو شورای مرکزی جبهه خط و امام رهبری، با بیان اینکه اگر وفاداران به انقلاب وفاق نداشته باشند نمی‌توانند انقلاب را حفظ کنند، گفت: در این طیف عظیم وفاداران به انقلاب جریان اصولگرایی هم وجود دارد یعنی ما نمی‌توانیم بگوییم که هرکس در هر تشکل اصولگرایی حضور ندارد جزو جریان وفاداران به انقلاب نیست و به عبارتی دیگر یک عده شاید در هیچ تشکلی نباشند ولی واقعاً به انقلاب پایبند باشند.
وی گفت: ما وقتی بحث ائتلاف را مطرح می‌کنیم یعنی قصد داریم که دور هم جمع شویم و به نظرات یکدیگر احترام بگذاریم و سلیقه خود را وحی منزل نمی‌دانیم و قصد داریم با این روحیه پیش برویم و منظورمان تصمیم گیری با عقل جمعی است.
حبیبی یکی از مصیبت‌های انقلاب اسلامی را تعداد مجتهدینی دانست که در فضای سیاسی حضور دارند و ذره‌ای هم از رویکرد خود پائین نمی‌آیند.
دبیرکل حزب مؤتلفه اسلامی ادامه داد: در زمان انتخابات به آنها می‌گوییم منفعت جریان اصولگرایی ایجاب می‌کند که شما کنار بروید اما آنها می‌گویند خیر اگر من بروم معادله به هم می‌ریزد.
وی تأکید کرد: البته بعضی زمان‌ها خدمت به انقلاب و انتخابات در کنار رفتن است و هیچ کائنات و معادلاتی نیز به هم نمی‌ریزد.
حبیبی تصریح کرد: امروز عده‌ای در حال تحمیل واژه‌هایی نظیر اصولگرایان سنی و اصولگرایان نوگرا و از این قبیل اصطلاحات به جریان اصولگرایی هستند که باید مراقب اینگونه واژه‌ها باشیم.
دبیرکل حزب مؤتلفه اسلامی با بیان اینکه اصولگرایان در اصول هیچ تقسیم‌بندی‌‌ای را قبول ندارند اما در سلیقه اینگونه نیست، گفت: باید سعی کنیم سلیقه‌ها را به هم نزدیک‌تر کنیم و افراد نزدیک به سلیقه‌ها را شناسایی کنیم.
وی خطاب به دبیران استانی حزب متبوعش گفت: رابطه دائمی مستمر و برنامه‌ریزی شده با همه اصولگرایان با همه انقلاب و انتخابات باید مد نظر قرار گیرد و از همین امروز اصولگرایانی را که واجد شرایط برای انتخابات آینده هستند را شناسایی کنید.
حبیبی تأکید کرد: ما در انتخابات مجلس خبرگان تمام ظرفیت‌های حزب مؤتلفه اسلامی را در  اختیار جامعتین قرار می‌دهیم.
دبیرکل حزب مؤتلفه اسلامی، گفت: حجت‌الاسلام تقوی در ملاقاتی که قبل از بستری شدن آیت‌الله مهدوی‌کنی با آیت‌الله مصباح داشت،‌خبر خوشی را داده بود و گفت آیت‌الله مصباح در آن دیدار گفته بودند که اگر آیت‌الله یزدی و آیت‌آلله مهدوی‌کنی به هر نظری برسند بنده نیز آن را امضاء خواهم کرد.
وی در ادامه سخنانش به موضوع اقتصاد اشاره کرد و گفت: مهمترین مطالبه ما به عنوان حزب مؤتلفه اسلامی از مسئولان کشور این است که سیاست‌های اقتصاد مقاومتی را اجرایی کند.
حبیبی به کارگروه ویژه اقتصادی حزب مؤتلفه اسلامی اشاره کرد و گفت: ما در حزب مؤتلفه اسلامی کارگروه ویژه اقتصادی‌ را با برخورداری از حضور اقتصاددانان شایسته تشکیل دادیم و به موضوع اقتصاد مقاومتی پرداخته‌ایم.
دبیرکل حزب مؤتلفه اسلامی خواستار توجه به اصل 44 و مردمی کردن اقتصاد از سوی مسئولان ذیربط شد و گفت: دولت در حوزه اقتصاد بخش سیاست‌گذار پشتیبان و ناظر را تشکیل دهد.
وی بهترین راهکار مقابله با تحریم‌ها را توجه به سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری در زمینه اقتصاد مقاومتی دانست و گفت: اگر تحریم‌ها ادامه پیدا کند می‌توان با اجرای اقتصاد مقاومتی به راحتی از مشکلات عبور کرد و به موقعیت رسید.
حبیبی همچنین در مورد مفاسد اقتصادی گفت: ‌مبارزه با فساد لازمه شکل گرفتن اقتصاد مقاومتی است، رئیس‌جمهور سابق می‌گفت، بگم بگم، این رئیس‌جمهور فعلی هم چندی پیش گفته بود که بردند و خوردند آن فردی که می‌گفت بگم بگم باید فرصتی می‌داد تا زمان محاکمه اسامی منتشر شود.
عضو شورای مرکزی جبهه پیروان خط امام و رهبری تأکید کرد: رئیس‌جمهور در مقابل مردم، مسئولان و نظام بین‌الملل مسئول است، آقای روحانی نباید اشتباه رئیس‌جمهور سابق را انجام دهد. فرض کنیم بردند و خوردند، شما مسئول هستید فرد عادی نیستید بلکه شما حقوق‌دان هستید اسم کسانی که خوردند و بردند را در نامه‌ای صریح معرفی کنید.
وی گفت: رئیس دولت نمی‌تواند کلی‌گویی کند البته انتقادات بنده از رئیس‌جمهور با پذیرش اینکه ممکن است با بی‌سوادی و یا جهنم رفتم حواله شوم می‌گویم آقای رئیس‌جمهور عصبانی نشوید، ‌ابزار اصلی مدیریت، سعه صدر است، اصولاً عصبانیت کار دست آدم می‌دهد به خصوص اگر مسئول باشد.
حبیبی ادامه داد: پشتیبانی اصلی شما بعد از عنایات الهی و رهبری، مردم هستند، مردم باید قانع‌شوند که از شما پشتیبانی کنند در این صورت هیچ گروه داخلی و خارجی نمی‌تواند در مقابل شما عرض اندام می‌کند.
دبیرکل حزب مؤتلفه اسلامی در پایان با اشاره به موضوعات اقتصادی گفت: ضرورت ثبات نسبی و توجه به قوانین و مقرارت باید در کار اقتصاد به وجود بیاید.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار