امروز : شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 20
۰۶:۵۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 103547
تاریخ انتشار: ۲۳ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۲۳:۲۴
تعداد بازدید: 119
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از پایگاه خبری السومریه نیوز، عبدالستار البیرقدار، سخنگوی دادگاه قانون اساسی عراق گفت که به علت ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از پایگاه خبری السومریه نیوز، عبدالستار البیرقدار، سخنگوی دادگاه قانون اساسی عراق گفت که به علت حجم پرونده‌هایی که در دستور کار این دادگاه قرار دارد، برای بررسی شکایت نوری المالکی از رئیس‌جمهور فؤاد معصوم احتیاج به زمان بیشتری دارد.

پس از انتخاب حیدر العبادی، جهت تشکیل کابینه از سوی فؤاد معصوم، رئیس‌جمهور عراق، نوری المالکی اقدام به شکایت از وی به اتهام نقض قانون اساسی کرد.

ائتلاف دولت قانون خود را بزرگترین ائتلاف پارلمان می‌داند که اعتقاد دارد بر اساس قانون اساسی حق انتخاب نخست وزیر برای این ائتلاف محفوظ است.

از سوی دیگر ائتلاف همپیمانی ملی با جذب نمایندگان ائتلاف‌های دیگر از جمله ائتلاف دولت قانون در دقایق آخر حیدر العبادی را نامزد پست نخست‌وزیری کرد.

با وجود نارضایتی اعضای ائتلاف دولت قانون و شخص المالکی و اعتقاد آن‌ها مبنی بر نقض قانون اساسی، اما وی اعلام کرد که برای بیان اعتراض خود به دادگاه قانون اساسی رجوع می‌کند.

وی در سخنرانی هفتگی خود نیز اعلام کرد که منتظر رأی دادگاه قانون اساسی است و رأی آن برای همه الزام‌آور است.
انتهای پیام/ص

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها