امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۰۳:۲۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 103557
تاریخ انتشار: ۲۳ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۲۳:۲۵
تعداد بازدید: 34
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست‌جمهوری، شهیندخت مولاوردی معاون رئیس‌جمهور در امور زنان و خانواده در ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست‌جمهوری، شهیندخت مولاوردی معاون رئیس‌جمهور در امور زنان و خانواده در نشست هم‌اندیشی تعامل و گفت‌وگوی سازمان های مردم نهاد با تأکید بر اینکه دولت بدون تعامل و همکاری با سازمان‌های مردم نهاد و سایر اجزای جامعه مدنی نخواهد توانست بر مشکلات غلبه کند، اظهار داشت: توسعه کشور در عرصه‌های مختلف تنها با حضور همه آحاد جامعه امکان‌پذیر خواهد شد.

وی افزود: هنر سازمان‌های غیردولتی آن است که با استفاده از نیروی بسیج و سازمان‌دهی مردم، مشکلات جامعه را حل کرده و امور را به سمت توسعه پیش ببرد و دولت نیز وظیفه دارد از این سازمان‌ها حمایت کند.

وی با اشاره به اینکه سازمان‌های مردم‌نهاد به دلیل بی‌توجهی‌های سال‌های گذشته نیازمند توان‌افزایی هستند، نقش زنان در توسعه جوامع و جایگاه آنان در قوانین کشور را یادآور شد و تصریح کرد: مرکز امور زنان و خانواده ریاست‌جمهوری با مطالعه پژوهش‌های انجام شده و بهره‌گیری از تجارب گذشته به دنبال تدوین نقشه راهی است، که به تقویت سازمان‌های مردم‌نهاد منجر خواهد شد.

مولاوردی خطاب به نمایندگان سازمان‌های مردم‌نهاد که در این نشست حضور داشتند، گفت: ما نباید انتظار معجره داشته باشیم و نباید به دنبال قهرمانی باشیم که بیاید و دست ما را بگیرد، بلکه باید خود با پیگیری فعالانه و حساسیت در عرصه‌های مختلف حضور پیدا کنیم و زمینه تدوین قانون و مقررات لازم را برای رشد سازمان‌های مردم‌نهاد و توسعه کشور فراهم آوریم.

معاون رئیس‌جمهور در امور زنان و خانواده همچنین برنامه‌های دولت تدبیر و امید در عرصه‌های سیاست داخلی، سیاست خارجی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی را تبیین کرد و گفت: مبنای عمل دولت، اجرای شعار آرامش در سیاست، آسایش در اقتصاد و امنیت در فرهنگ است.

مولاوردی گفت: متأسفانه برخی تلاش می‌کنند با دروغ‌پردازی موجبات انحراف اذهان جامعه و بی‌اعتمادی مردم را به برنامه‌های دولت فراهم کنند، اما دولت با قدرت، برنامه‌های اعلام شده به مردم را پیش خواهد برد و دچار حاشیه نخواهد شد.

معاون رئیس‌جمهور در امور زنان و خانواده با تأکید بر اینکه دولت به دنبال بازسازی و افزایش سرمایه اجتماعی در کشور از سازمان‌های مردم‌نهاد حمایت می‌کند، تصریح کرد: سیاست کوچک و چابک‌سازی دولت در حال اجراست، زیرا دولت معتقد است تنها راهکار توسعه، واگذاری امور و طرح‌ها به بخش خصوصی و سازمان‌های مردم‌نهاد است.

مولاوردی اهداف نظام در ارتقای شاخص‌های مربوط به حوزه زنان و خانوار در اسنادی نظیر سند چشم‌انداز 20 ساله کشور را یادآور شد و از تشکیل کارگروهی برای ارائه راهکار به منظور دستیابی به این اهداف و نیز رشد سازمان‌های مردم‌نهاد در برنامه ششم توسعه کشور خبر داد.

وی ضمن تشریح برنامه‌های معاونت امور زنان و خانواده ریاست‌جمهوری نظیر برگزاری دوره‌های آموزشی در ارتقای مهارت‌های علمی و عملی برای حضور زنان در مجامع بین‌المللی، نشست‌های منطقه‌ای در کشور و جلسات متعدد با نهادهای دولتی و غیردولتی تصریح کرد: پورتال جامع زنان و خانواده از سوی این معاونت به منظور ارتباط مستقیم با متخصصان و تبادل تجارب، در حال راه‌اندازی است که می‌تواند منجر به توسعه اتاق‌های فکر در کشور شود.

پیش از سخنان مولاوردی، نمایندگان سازمان‌های مردم نهاد به طور جداگانه مسائل مربوط به این سازمان‌ها و دغدغه‌های مرتبط با استان‌های مختلف کشور را تشریح کردند.

تشکیل اتاق فکر، استفاده از تجارب سازمان‌های مردم‌نهاد در دنیا، اشتغال‌زایی برای بانوان، چگونگی حضور زنان در توسعه پایدار و تعامل با سازمان‌های دولتی از اصلی‌ترین مطالبات سازمان‌های مردم‌نهاد در این جلسه بود.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار