امروز : دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 23
۰۹:۳۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 103559
تاریخ انتشار: ۲۳ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۲۳:۲۵
تعداد بازدید: 39
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از ساری، محمد دامادی بعد از ظهر امروز در همایش توانمندسازی پیمانکاران و مشاوران بومی استان مازندران که در

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از ساری، محمد دامادی بعد از ظهر امروز در همایش توانمندسازی پیمانکاران و مشاوران بومی استان مازندران که در باشگاه برق مرکز استان برگزار شد، اظهار کرد: زیربنای توسعه کشور طرح‌های عمرانی است.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر شاهد مشکلات زیادی در جامعه پیمانکاران و مهندسان مشاور هستیم، افزود: کمسیون عمرانی مجلس آمادگی دارد تا مشکلات این قشر از جامعه را مورد بررسی قرار دهد.

دامادی با بیان اینکه درصد سود بانکی انصاف کمتری به خرج داده است، ادامه داد: برخی از عوامل باعث شد تا در عرصه سازندگی دچار بحران شویم.

وی حذف کارشناسی در کشور را از دیگر مشکلات جامعه در سال‌های اخیر دانست و گفت: زمان‌بر شدن پروژه‌های ساختمانی، نابه سامانی بین عوامل سازندگی و کاهش کیفیت کار سبب شد تا پروژه‌ها توجیه اقتصادی نداشته باشند.

دامادی به نحوه ارتباط مجریان طرح‌های عمرانی با کارفرمایان اشاره کرد و گفت: پروژه‌های مصوب شده قبل از کلنگ‌زنی باید تامین مالی شوند.

وی مباحث بیمه‌ای را از دیگر مشکلات فعلی پیمانکاران دانست و ادامه داد: در حال حاضر شاهد مشکلات بیمه‌ای در حوزه کشاورزی و ساختمانی هستیم که باید برای رفع آن چاره‌اندیشی شود.

دامادی با اشاره به اینکه برخی محدودیت‌ها در دهه‌های اخیر سبب شد تا سرمایه‌گذاران را مستکبر بدانند، خاطرنشان کرد: همین تفکرات سبب شد تا جامعه کنونی با مشکل سرمایه‌گذاری در کشور به ویژه در مرکز مازندران مواجه باشد.

وی به قدرت نفوذ سیاسیون در حوزه پیمانکاری اشاره کرد و گفت: اگر بخش خصوصی توانمند نشود کشور پیشرفت نمی‌کند.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه کمیسیون عمرانی مجلس آمادگی شنیدن نظرات پیمانکاران و مهندسان مشاور را دارد، افزود: نمایندگان مردم لزوما از نخبگان جامعه نیستند این افراد منتخبان مردمند و می‌توانند از نظرات مردم مشاوره بگیرند.

وی با بیان اینکه کمیسیون عمرانی مجلس شرایط نابسامان پیمانکاران را در مجلس مورد بررسی قرار داد، یادآور شد: ما نمی‌خواهیم درها را در مازندران به روی پیمانکاران دیگر استان‌ها ببندیم اما وقتی پیمانکاران توانمند بومی در استان است باید از ظرفیت آنها استفاده شود.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای مازندران نیز با تاکید بر اینکه در بحث ظرفیت‌سازی و توسعه مشاوران باید برای پایداری ظرفیت‌ها و ارتقای آن تلاش شود، خاطرنشان کرد: در بحث ظرفیت‌سازی کیفی باید به توسعه و پیشرفت مشاوران توجه شود.

ابراهیم یخکشی در بحث بودجه‌ریزی به برنامه محوری بودن و برون‌سپاری وظایف اشاره کرد و گفت: بنا داریم در آب منطقه‌ای مازندران وظایف محوله را از طریق برون‌سپاری انجام دهیم.

وی با بیان اینکه بعد از پایدارسازی ظرفیت‌ها باید به موضع اعتمادسازی توجه شود، اظهار کرد: باید به کارفرمایان شرکت‌ها اعتماد داشته باشیم.

انتهای پیام/86006/ر40/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها