امروز : سه شنبه ۱ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 20
۰۵:۳۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 103580
تاریخ انتشار: ۲۴ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 49
به گزارش خبرنگار جامعه فارس، سوسن باستانی در نشست هم‌اندیشی معاونت امور زنان ریاست جمهوری با سازمان‌های مردم‌نهاد گفت: معاونت امور زنان به طور مشخص ...

به گزارش خبرنگار جامعه فارس، سوسن باستانی در نشست هم‌اندیشی معاونت امور زنان ریاست جمهوری با سازمان‌های مردم‌نهاد گفت: معاونت امور زنان به طور مشخص چند برنامه را در اولویت کارهای خود قرار داده است که برای تدوین و اجرای آنها از همکاری ثمن‌ها بهره‌خواهیم برد.

وی با بیان اینکه بررسی مسائل زنان در دوره‌های قبل یکی از برنامه‌های معاونت امور زنان است، گفت: با بررسی مسائل زنان در دوره‌های قبل تلاش می‌کنیم از تمام پتانسیل‌های موجود استفاده کنیم.

وی ادامه داد: یکی دیگر از برنامه‌های ما ساماندهی امور زنان سرپرست خانوار است و هم‌اکنون به دنبال تجمیع اطلاعات این زنان هستیم و یکی دیگر از برنامه‌های معاونت تدوین بسته سیاستی اجرایی اشتغال پایدار در کل کشور است که امیدوار هستیم آخرین پیش‌نویس آن تا پایان خردادماه آماده شود.

باستانی با اشاره به تهیه چارت جدید معاونت امور زنان و خانواده گفت: این چارت براساس نیازهای زنان تدوین خواهد شد و سلامت، آموزش، اشتغال زنان و خانواده از جمله موضوعات اصلی معاونت امور زنان می‌باشد.

* اولویت معاونت امور زنان داشتن نگاه تخصصی به ثمن‌هاست نه نگاه سیاسی

اطهره نژادی معاون برنامه‌ریزی معاونت زنان و امور خانواده با بیان اینکه سرمایه‌های اجتماعی به معنای انگیزه افراد در جامعه هستند، گفت: سرمایه اجتماعی به عنوان یک قابلیت بزرگ در جامعه وجود دارد و باید به آن توجه خاصی شود.

وی ادامه داد: تاکنون پژوهش‌هایی در سازمان‌های مردم‌نهاد انجام شده است که ما تلاش می‌کنیم از نتایج پژوهش‌ها در سیاست‌گذاری‌ها استفاده کنیم چرا که جامعه مدنی باید فعال شود تا بتوانیم به تحول دست پیدا کنیم.

نژادی خاطرنشان کرد: تعداد ثمن‌ها و میزان مشارکت‌ آنها و سلامت و شدت ارتباط آنها بسیار مهم است چرا که ثمن‌ها باید با روحیه مستقل و به منظور مشارکت بیشتر در کارها فعالیت کنند و ما امیدوار هستیم بتوانیم با احیای جامعه مدنی از ظرفیت‌های آنها بیش از پیش استفاده کنیم چرا که معتقد هستیم همه چیز را همگان می‌دانند.

معاون برنامه‌ریزی معاونت زنان و امور خانواده با بیان اینکه نتیجه نسخه واحد پیچیدن برای همه زنان را قبلاً دیده‌ایم گفت: قرار نیست از سمن‌های خاص حمایت کنیم و باید ماهیت غیر وابسته آنها حفظ شود. از سوی دیگر نگاه سیاسی به سمن‌ها وجود نخواهد داشت بلکه برنامه محور بودن و تخصصی بودن آنها برای معاونت امور زنان اهمیت دارد.

نژادی با اشاره به اینکه داده‌های بدست آمده از استان‌ها را گردآوری می‌کنیم تا بتوانیم براساس انها برنامه‌هایی را برای دستگاه‌های دولتی طراحی کنیم، گفت: در اجرای برنامه‌ها از سازمان‌های غیردولتی برای بهره نمی‌بریم بلکه در تمام ظرفیت برنامه‌ریزی نیز از توانایی‌آنها استفاده خواهیم کرد چرا که آنها از شرایط بومی استان خود اطلاعات زیادی دارند و می‌توانند در تشخیص مسائل استان‌ها به ما کمک خوبی کنند.

وی خاطرنشان کرد: توسعه متوازن، پایدار و همه جانبه موضوعی است که سال‌ها آن را اعلام می‌کنیم و هم‌اکنون باید برای رسیدن به آنها برنامه‌ریزی کنیم چرا که چنین عملکردهایی موجب هدر دادن هزینه و نیروی انسانی می‌شود.

وی همچنین اظهار امیدواری کرد در روند مجوزگیری سمن‌ها در استان‌ها کمک‌های خوبی صورت خواهد کرد و افزود: پورتال جامع اطلاع‌رسانی امور زنان و خانواده تالارهای گروهی را پیش‌بینی کرده‌اند و سمن‌ها می‌توانند از این طریق با کارگروه‌های تخصصی ارتباط داشته باشند و از نقاط مختلف به آنها دسترسی پیدا کنند.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها